Viņa skaidroja, ka uzņēmuma paziņojumā ir papildinājums, kurā NVA tiek informēta, ka ievērojama daļa atlaisto uzņēmuma darbinieku jau laikus ir atraduši jaunas darbavietas, kas nozīmē, ka ne visi 62 reģistrēsies kā bezdarbnieki.
Bēmene pastāstīja, ka, salīdzinot ar citkārt piedzīvotajām kolektīvajām atlaišanām, šoreiz NVA Bauskas filiālē neesot novērots tik liels bezdarbnieku pieplūdums, kas liecinātu par liela uzņēmuma bankrotu.
Dažādi uzņēmumi filiālei arī snieguši informāciju kopumā par aptuveni 70 vakancēm Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novados.
Kā ziņots, septembrī bezdarba līmenis Latvijā samazinājās par 0,2 procentpunktiem un patlaban tas ir 11,6%, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) operatīvie dati. Septembrī bezdarbs samazinājās visos reģionos, visstraujāk - par 0,4 procentpunktiem - tas sarucis Kurzemē, par 0,3 procentpunktiem - Latgalē, Vidzemē un Zemgalē un par 0,2 procentpunktiem - Rīgas reģionā.
Bezdarba līmenis Zemgalē ir 12,6%.
LETA jau ziņoja, ka SIA "Iecavnieks" varētu pārpirkt zivrūpnieks, AS "Brīvais vilnis" valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris, savukārt atlaistie strādnieki bez darba tomēr nepaliks, jo līgumi tiks pārslēgti ar Babra jaundibināto uzņēmumu, biznesa portālam "Nozare.lv" iepriekš sacīja uzņēmuma maksātnespējas administratore Ivita Baumane.
Kā ziņots, "Iecavnieks" ar Daugavpils tiesas lēmumu pērn 5.maijā tika atzīts par maksātnespējīgu, un šā gada 9.septembrī pēc uzņēmuma lielākā kreditora AS "Swedbank" prasības sākta bankrota procedūra.
"Uzņēmuma strādniekiem darbs uzteikts no 1.oktobra, tomēr esam noslēguši vienošanos ar uzņēmumu, kurš līdz izsolei apsaimniekos un uzturēs "Iecavnieka" mantu, ka tas no 31.oktobra pārņems darbiniekus un pārslēgs līgumus. Līgumus ar darbiniekiem slēgs pēc juridiskās adreses reģistrētais jaundibinātais uzņēmums SIA "Vegetable Oil Product Group Latvia", kura vadītājs Babris izteicis gatavību piedalīties izsolē. Līdz izsolei nevaram atstāt rūpnīcu tukšu. Teritorija ir jāuztur, lai vērtība nezustu un uzņēmumu varētu pārdot par maksimāli augstāko cenu," sacīja Baumane.
Viņa atzina, ka "Iecavnieka" izsole vēl nav izsludināta, jo šonedēļ tiek gaidīts uzņēmuma novērtējums, pēc kura saņemšanas saskaņā ar normatīvajiem aktiem to sūtīs apstiprināšanai "Swedbank".
"Diemžēl bankas politika ir tāda, ka viņi nevēlējās noslēgt mierizlīgumu. Patlaban strādājam tālāk, un tālākā lietas virzība būs atkarīga no bankas rīcības," sacīja administratore.
Saskaņā ar uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" informāciju "Iecavnieka" apgrozījums pērn bijis 4,12 miljoni latu. Tas ir par 26% mazāk nekā pērn, kad uzņēmums apgrozīja 5,55 miljonus latu.
"Iecavnieka" zaudējumi 2010.gadā bijuši 255 328 lati, kas ir 90% samazinājums salīdzinājumā ar 2009.gadu, kad uzņēmums strādāja ar 2,76 miljonu latu zaudējumiem.
"Iecavnieks" dibināts 2000.gadā un ir lielākais rapšu eļļas ražotājs Latvijā.
"Iecavnieka" lielākie īpašnieki ir Roberts Čivkuls un Inta Lagzdiņa, kuriem pieder pa 45% uzņēmuma kapitāla, savukārt 4% pieder Gaļinai Vīgantei, bet pa 2% - Normundam Vāveram, Intaram Gailītim un Viktorijai Šimkovičai.