Viņš norādīja, ka dubultpilsonības saglabāšana Slapiņa bērniem bija Nacionālās apvienības iniciatīva, bet koalīcijas partneri pret to neiebilda.
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem apstiprināja, ka koalīcijā ir atbalsts, lai mainītu 2015.gada valdības lēmumu, ar kuru Slapiņa bērnu lūgums tika neatbalstīts. Ja lēmuma projektu paspēs sagatavot, tad valdība šo jautājumu varētu skatīt jau rīt.
Dzintars piebilda, ka, 2015.gadā pieņemot lēmumu, valdība varētu būt pamatojusies uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) lēmumu, kas ir visnotaļ birokrātisks. Toreiz netika izmantots Pilsonības likuma pants, kas pieļauj iespēju valdībai izdarīt izņēmumu valsts politisko interešu vārdā. Savukārt, šajā gadījumā šāds izņēmums būtu piemērojams, uzsvēra politiķis.
Vienotības priekšsēdētājs Arvils Ašeradens sacīja, ka šis ir vienprātīgs koalīcijas lēmums - ļaut Slapiņa bērniem saglabāt Latvijas pilsonību.
Kā vēstīja pirmdien laikraksts Diena, vēl Laimdotas Straujumas (Vienotība) valdība pirms diviem gadiem noraidījusi Slapiņa bērnu - 32 gadus vecās Annas un 26 gadus vecā Andra - lūgumu saglabāt dubultpilsonību, un jautājums nonācis izlemšanai tiesā.
"Ņemot vērā mūsu tēva nopelnus Latvijas labā, kā arī to, ka Krievijas pilsonības zaudēšanas gadījumā mūsu darba tiesības Krievijā būs būtiski ierobežotas un mums faktiski būs liegta iespēja te strādāt, mēs lūdzam Ministru kabinetu atļaut mums saglabāt Latvijas pilsonību, no kuras mēs negribam atteikties kā sava tēva bērni un kā Latvijas patrioti," 2014. gada decembrī toreizējai valdības vadītājai Straujumai rakstījuši jaunieši.
Gadu vēlāk, 2015. gada 3. novembrī, valdība noraidījusi šo lūgumu. Diena noskaidrojusi, ka valdība atbalstīja attiecīgu iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (Vienotība) virzītu rīkojuma projektu. Jautājumam esot bijis ierobežotas pieejamības statuss, jo tas skar konkrētas personas, tomēr pēc būtības tas neesot apspriests pat valdības sēdes slēgtajā daļā. Kā lēmumprojekts, pret kuru saskaņošanas procesā neviens nav iebildis, tas automātiski bez debatēm pieņemts kopējā lēmumu paketē.
Visiem ministriem gan ir iespēja iepazīties ar dienaskārtības jautājumiem un rosināt diskusiju. No valdības sēdes publiski pieejamā protokola redzams, ka todien sēdē piedalījās un konkrēto lēmumu atbalstīja pa pieciem valdības locekļiem no Vienotības un Zaļo un zemnieku savienības, kā arī divi Nacionālās apvienības ministri. Deviņi no viņiem ir ministri arī šobrīd Māra Kučinska (ZZS) valdībā.
Pēc valdības noraidošā lēmuma Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pērnā gada 17.janvārī nolēmusi abiem Slapiņa pēctečiem Latvijas pilsonību atņemt. Savukārt viņi lēmumu pārsūdzējuši tiesā.
pievienota 3.-5.rindkopa
nē
NAV VIENALGA
ļuļa