Kā teikts Sophos emuārā, upuriem pienāk e-pasts ar Facebook atribūtiku, kur paziņots, ka sociālajā tīklā ievietots vai atzīmēts saņēmēja attēls. Klikšķinot uz e-pastā ievietoto saiti, upuris nonāk ļaundabīgas programmatūras perēkli, kur jebkuram datoram ar Windows operētājsistēmu tiek ieperināti uzlaušanas un zombēšanas rīki. Pēc dažām sekundēm atveras kāda nejauši atrasta Facebook lietotāja lapa, kurā nav e-pasta saņēmēja fotogrāfijas.
Viltus e-pastu varot atpazīt vienkārši, jo sūtītājs norādīts "[email protected]", kamēr īstus paziņojumus sūta no "@facebook.com" ar diviem "o". Tomēr interneta krāpnieki rēķinās ar to, ka cilvēks, saņēmis šādu paziņojumu, lielu uzmanību pareizrakstībai nepievērsīs un centīsies apskatīt fotogrāfiju.
Facebook lietotāju skaits Latvijā lēšams ap 350 000 lietotāju, un valsts ir viena no retajām Eiropā, kur Facebook nav sociālo tīklu tirgus līderis. Pēc interneta lietošanas paradumu analītiķu firmas Gemius datiem, šo vietu ieņem Draugiem.lv ar 674 619 lietotājiem.