Šādas situācijas vērojamas visā Latvijā, pauda Druķis.Nācies arī secināt, ka vairākos gadījumos sabiedrība nezina par ēkas bīstamību, un tas attiecoties arī uz skolām. Taču vismaz Rīgā skolas kopumā ir drošas. Taču, piemēram, Rīgas Volejbola skolai Cieceres ielā ir konstatēti efekti, ko pašvaldība cerējusi novērst ar ēkas siltināšanu, taču tā nav pareiza pieeja, uzskata kontroles birojs.
Atsevišķas problēmas redzamas arī jaunu ēku būvniecības kontrolē. Gada laikā ar Būvniecības valsts kontroles biroja ziņu 33 ēkas nodotas ekspluatācijā, turpinās 70 būvprojektu kontroles. Konstatējams, ka sabiedriski nozīmīgu objektu atbildīgie būvdarbu vadītāji un ģenerāluzņēmēji nespēj nodrošināt kvalitāti atbilstoši normatīvajam regulējumam, taču sistemātiski nespēj vai nevēlas uzņemties atbildību, uzskatot, ka par to atbildīgs ēkas īpašnieks vai būvuzraugs. Tas robežojas ar to, ka "mēs darām darbus no sākuma un tad pierakstām papīros, kas sanācis," par neveiksmēm vainojot apakšuzņēmējus, klāstīja Druķis.
Viņš arī pastāstīja,ka biroja mājaslapā drīzumā interaktīvajā kartē būs skatāmi visi problemātiskie objekti, kas būs atzīmēti ar dzeltenu vai sarkanu krāsu.