Jau ziņots, ka pērn maijā daudzi uzdeva jautājumus, kā A.Bērziņš pensiju apmēram 4 500 latu mēnesī varējis nopelnīt. Nekāds skandāls gan nesanāca, jo A. Bērziņš pēdējos vairāk nekā 20 gadus ir guvis lielus ienākumus. Ilgus gadus viņš bija Unibankas prezidents, bet pēc tam darbojās nopietnā biznesā, bija uzņēmumu Lode un Valmieras stikla šķiedras rūpnīca – padomes loceklis. Valsts amatpersonu deklarācija liecija, ka pērn A.Bērziņš vidēji mēnesī saņēmis 4 580 latu.
Laikraksts vēsta, ka deputāti, kuri sasnieguši pensijas vecumu, Saeimā ir desmit. Neatkarīgā ziņo, ka I.Čepāne ir viena no tiem, kuri saņem vienu no vislielākajām pensijām valstī. Pērn viņa pensijā saņēmusi vairāk nekā 28 000 latu jeb 2 336 latus mēnesī. Pensija I.Čepānei ir pat par 800 latiem lielāka nekā Saeimas deputātes alga.
Arhīva dati liecina, ka I.Čepāne 1990. gadā tikusi ievēlēta Augstākajā padomē, pēc tam ieņēmusi vairākus valsts amatus, no 1996. gada līdz 2006. gadam bijusi Satversmes tiesas tiesnese, bet tad atgriezusies politikā, partijas Jaunais laiks sastāvā iekļūstot Saeimā. Līdztekus viņa nodarbojusies ar pedagoģisko darbu, lasot lekcijas Latvijas Universitātē.
Avīze raksta, ka I.Čepāne pensijā saņem trīs reizes vairāk nekā Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš (VL!TB/LNNK), kuram pienākas atvaļināta ģenerāļa izdienas pensija. Izdienas pensijas parasti ir lielākas nekā parastās pensijas, un tāpēc K.Krēsliņš vidēji mēnesī saņem 757 latus. Mazāku pensiju nekā I. Čepāne saņem arī viņas partijas biedrs, Saeimas deputāts, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāta loceklis Andris Buiķis (657 lati mēnesī). Pat ilggadējais LZA prezidents un Senāta priekšsēdētājs, ilggadējais Organiskās sintēzes institūta vadītājs, Filozofijas un socioloģijas, kā arī Vēstures institūta vadošais pētnieks, pasaulslavenais zinātnieks Jānis Stradiņš ir nopelnījis divas reizes mazāku pensiju nekā I. Čepāne – viņam 1 009 lati mēnesī.
Avīze noskaidrojusi, ka īpaša pensionāru grupa ir ārzemju latvieši, kuri pensijas saņem ne tikai no Latvijas valsts, bet arī no ārvalstu pensiju fondiem. Deputāte Rasma Kārkliņa (Vienotība) pensiju saņem no diviem avotiem ASV – State Universities Retirement System of Illionois (58 954,44 ASV dolārus gadā) un no Fidelity investments pensiju fonda (16 695,65 ASV dolārus gadā). Pārrēķinot latos, viņai sanāk pensija ap 3 400 latiem mēnesī. Savukārt Reformu partijas deputāts, triju valstu (Latvijas, Kanādas un Anglijas) pilsonis Valdis Liepiņš norādījis, ka 2011. gadā no Canada Pensions Toronto saņēmis 15 097 Kanādas dolārus.
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāve Edīte Olupe Neatkarīgajai pastāstīja, ka pašlaik Latvijā lielākas pensijas par 3 000 latiem mēnesī saņem septiņas personas, lielākas par 2 300 latiem – 29 personas (7 sievietes un 22 vīrieši), lielākas par 2 000 latiem mēnesī – 74 personas (14 sievietes un 60 vīrieši). Savukārt lielākas pensijas par 1000 latiem mēnesī piešķirtas 1 059 personām. Starp tām gan esot arī personas, kuras pensionējušās priekšlaikus un kurām līdz pilna pensijas vecuma sasniegšanai maksā tikai 50% no piešķirtās pensijas. Līdz ar to var secināt, ka ne visas šīs 1 059 personas šobrīd saņem vairāk par 1 000 latiem mēnesī.
Koeficients