Ja to nav izdarījusi ģimene, tad tas jādara līdzcilvēkiem," presei izplatītā paziņojumā norāda dome. "Es aicinu jūrmalniekus un viesus aizrādīt, ja redz, ka kāds kaut ko posta. Ja aizrādījums nelīdz, mēģiniet kā citādi ietekmēt. Ja arī tas nelīdz, zvaniet policijai – ikvienam ir tādas tiesības," saka Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektors Valdis Vītoliņš.
Viņš uzsver, ka tīši sabojātu autobusa pieturu, atkritumu urnu, pludmales inventāra, bērnu rotaļu laukumu, soliņu un citu objektu remontam tiek tērēti pašvaldības līdzekļi, kas budžetā bija paredzēti citām lietām, piemēram, veco autobusu pieturu atjaunošanai un krāsošanai, jaunu rotaļlaukumu izveidei. Turklāt runa esot nevis par dažiem desmitiem vai simtiem latu, bet gan par tūkstošiem. "Tādējādi dažu neapzinīgu cilvēku dēļ cieš visi pārējie jūrmalnieki un pilsētas viesi."
Jūrmalas dome secina, ka demolēšana vēršas plašumā. Autobusu pietura pie akvaparka "Nemo" Asaru prospektā tika aizdedzināta 25.augustā, pieturai Olaines ielā 4.augustā bija salauzta soliņa sēdvirsma, jūlijā vandāļi no autobusu pieturas Babītes ielā bija noskrūvējuši un aiznesuši soliņa virsu, bet Indras ielas pieturā tika nodedzināts soliņš un izdemolēta atkritumu urna, uzskaita Jūrmalas pilsētas dome un piebilst, ka šādu uzskaitījumu varētu turpināt.
Bieži tiekot salauzts arī bērnu rotaļu laukumu aprīkojums pludmalē un daudzdzīvokļu namu iekšpagalmos. Šogad vien pludmales rotaļu ierīču bojājumu dēļ pašvaldībai radušies zaudējumi 6500 latu apmērā. Pēc domes sniegtās informācijas, visbiežāk cieš šūpoles un slidkalniņi. Pērn pat nācies Kauguros pie glābšanas stacijas demontēt plastmasas rotaļu pilsētiņu, jo ļaundari to vairākās vietās bija dedzinājuši.