Pieteikumus iepirkumā, kur paredzamā summa ir 17 500 latu, iesnieguši SIA Prudentia Energy Markets, Valsts zinātniskā institūta Fizikālās enerģētikas institūts, SIA Ernst&Young Baltic, SIA Ekodoma un SIA Fidea. Patlaban EM iepirkumu komisija ir sākusi saņemto pieteikumu vērtēšanu.
Vienlaikus ministrija ir saņēmusi Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijas vēstuli, kurā apstrīdēti iepirkuma uzdevumi un noteikumi. EM šo vēstuli izvērtēs un sniegs atbildi iesniedzējam.
Iepirkuma mērķis ir detalizēta esošā elektroenerģijas, kas ražota no atjaunojamiem energoresursiem un augsti efektīvā koģenerācijā, atbalsta intensitātes izvērtējuma veikšana, vienlaikus nosakot optimālo atbalsta intensitāti, nodrošinot informatīvo bāzi kvalitatīva rīcības plāna un jauna atbalsta mehānisma izstrādei.
Saskaņā ar tehnisko specifikāciju darba veikšanas laiks ir 56 kalendārās dienas no līguma spēkā stāšanas brīža, t.sk., pirmais nodevums jānodod 14 kalendāro dienu laikā no līguma spēkā stāšanas brīža.
Pirmajā nodevumā jāiesniedz tirgus izpētes sākotnējie rezultāti par elektroenerģijas ražošanas vidējām mainīgām un pastāvīgām izmaksām atjaunojamo energoresursu stacijām (hidroelektrostacijas ar uzstādīto elektrisko jaudu līdz pieciem megavatiem, vēja elektrostacijas, cietās biomasas elektrostacijas, šķidrās biomasas elektrostacijas, biogāzes elektrostacijas) un augsti efektīvas koģenerācijas stacijām atkarībā no izmantotās tehnoloģijas un uzstādītās jaudas (vēja elektrostacijām - līdz 0,25 megavatiem un virs 0,25 megavatiem), un attiecīgu mainīgo un pastāvīgo izmaksu vienādojuma priekšnovērtējums.
Otrajā nodevumā jāiesniedz tirgus izpētes rezultāti par elektroenerģijas ražošanas vidējām mainīgām un pastāvīgās izmaksas atjaunojamo energoresursu stacijām (hidroelektrostacijas ar uzstādīto elektrisko jaudu līdz pieciem megavatiem, vēja elektrostacijas līdz 0,25 megavatiem un virs 0,25 megavatiem, cietās biomasas elektrostacijas, šķidrās biomasas elektrostacijas, biogāzes elektrostacijas) un efektīvas koģenerācijas stacijām atkarībā no izmantotās tehnoloģijas un uzstādītās jaudas, un attiecīgu mainīgo un pastāvīgo izmaksu vienādojums.
Tāpat jāveic obligātā iepirkuma ietvaros iepērkamās elektroenerģijas cenas un garantētās maksas par elektrostacijā uzstādīto elektrisko jaudu noteikšanas formulu pamatotības izvērtēšana, tajā skaitā formulu piesaistes dabasgāzes cenai, cenas diferencēšanas koeficientu, jaudas un enerģijas komponentes sadalījuma pamatotības izvērtēšana, ņemot vērā esošā atbalsta intensitātes analīzes rezultātus.
Jāiesniedz arī obligātā iepirkuma ietvaros iepērkamās elektroenerģijas cenas un garantētās maksas par elektrostacijā uzstādīto elektrisko jaudu noteikšanas formulu izvērtējums, ņemot vērā esošā atbalsta intensitātes analīzes rezultātus, un rekomendācijas formulu maiņai.
Vienlaikus jāsniedz secinājumi par atbalsta mehānismu un rekomendācijas tā uzlabošanai.