Uz jautājumu, cik liela loma Latvijas ekonomikas pārkaršanā bija Eiropas naudai, Šteinbuka atbildēja, ka tas bija viens no finanšu avotiem, kas ienāca Latvijā un ietekmēja ekonomiku. "Taču Eiropas nauda viena problēmas nevarēja radīt. Bija vēl citi, daudz būtiskāki faktori, kas noveda ekonomiku pie šāda smaga iznākuma. Bet, protams, kopējā kokteilī tas bija viens no elementiem," teica EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja.
Viņa arī atgādināja, ka par pārkaršanu Latvija tika brīdināta. "Par šādu situāciju Latviju tolaik brīdināja gan EK, gan Starptautiskais Valūtas fonds. Vērtējumi un brīdinājumi tika izteikti visai skarbos vārdos. Latvijas valdība to absolūti neņēma vērā," uzsvēra Šteinbuka.
Pēc viņas sacītā, pašlaik situācija ir cita. "Mums pārkaršana vismaz patlaban absolūti nedraud. Drīzāk otrādi. Tāpēc, ņemot vērā , ka Latvijai budžeta līdzekļu attīstībai pietrūkst, Latvijai Eiropas līdzekļi ir jāizmanto," paskaidroja Šteinbuka.
Uz jautājumu, vai Latvijā Eiropas nauda tiek izmantota efektīvi, Šteinbuka atbildēja, ka vienmēr var vēlēties labāk. "Sistēma ir sakārtota, bet vienmēr var izdarīt labāk. Cik man zināms, pie tā arī tagad tiek strādāts. Turklāt es gribu piebilst, ka šajā kontekstā ir svarīgi arī cīnīties pret korupciju un valsts izzagšanu. Turklāt Latvijā ir lielas problēmas arī ar ēnu ekonomiku," piebilda EK pārstāve.