Mūki nes vēstījumu pasaulei, ka viņu etniskajā dzimtenē jebkurš nacionālās identitātes saglabāšanas mēģinājums tiek pasludināts par sacelšanos un var tikt atlīdzināts pat ar augstāko soda mēru. 2009.gada 10.martā apritēja 50 gadu, kopš Tibetas garīgais līderis, Nobela miera prēmijas laureāts Tenzins Gjaco jeb 14.dalailama dzīvo trimdā, glabājot ticību.
Smilšu mandala (tibetiešu valodā - kilkhor) ir Tibetas budisma tradīcija, tā simbolizē visu lietu pārejošo, mainīgo un nepastāvīgo dabu, kas ietver piedzimšanu, augšanu, nobriešanu, pilnbriedu, novecošanu, nāvi, jauna piedzimšanu. No iekrāsotajām smiltīm darinātā mandala ir viens no dzīvības cikliskuma simboliem - tiklīdz krāšņais ornaments ir gatavs, īpašā rituāla pavadībā to izjauc. Ventspilī tapa Sangye Menla jeb dziedējošā Budas mandala. Tās veidošana tika uzsākta 14.martā, bet pēc mandalas izjaukšanas mūki smiltis savāca un rituāli izkaisīja Ventas ūdeņos.
Kultūras mantojuma tūres ietvaros ventspilniekiem bija iespēja apskatīt izstādi Tibeta-Latvija 2004, koncertā iepazīt tālās tautas sakrālās dejas un rituālus, noskatīties vairākas filmas un noklausīties lekcijas. Pilsētnieku interese saglabājās visas nedēļas ritumā, īpaši kupli bija apmeklēts noslēguma pasākums.