Laika ziņas
Šodien
Apmācies

FOTO: Melngalvju nams atgūst atjaunotās kareivju skulptūras

Otrdien, 28. oktobrī, uz Švābes nama fasādes, kas ietilpst Melngalvju nama kompleksā, tika uzstādītas divas atjaunotas vēsturisko kareivju skulptūras, portālam Diena.lv pavēstīja SIA Rīgas nami pārstāve Laura Jansone.

Uz Švābes nama divi dekoratīvie elementi – divas kareivju skulptūras tur atradās jau 19. gadsimtā. Taču sākotnēji Švābes nams bija pavisam necils nams, kas slējās blakus varenajam Melngalvju namam.

Vēstures liecības rāda, ka laikā no 1889. līdz 1891. gadam Švābes nams piederēja vīntirgotājam H. P. Švābem. Arhitekts Kārlis Johans Felsko izgatavoja projektu nama kapitālai pārbūvei. Samērā necilais namiņš tika pārbūvēts par neorenesanses formas reprezentablu celtni. Tas tika panākts vecā jumta vietā uzceļot augstu Melngalvju namam līdzīgu jumtu. To izdaiļoja ar sarežģītu arhitektonisko dekoru, papildināja ar daudzām manierisma stilam raksturīgām detaļām un ar horizontālām joslām sadalīja ēku vairākos stāvos. Tādā veidā Melngalvju nams sev blakus ieguva savu samazinātu dubultnieku.

Šogad tika uzsākta un pabeigta Švābes nama, kas ietilpst Melngalvju nama kompleksā, divu kareivju skulptūru un to metāla dekoru un zobenu atjaunošana. Šobrīd kareivju skulptūras ir novietotas savā vēsturiskajā vietā un atkal rotā Švābes nama fasādi. Tās ir apmēram divus metrus augstas un ir  krāsotas tādā pašā tonī, kādā tās ir bijušas agrāk. Dekoratīvie pīķi un zobeni ir gatavoti no metāla un ir krāsoti. Savukārt atsevišķas dekoratīvo pīķu daļas ir zeltītas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Valdība sola nodokļu reformu(64)

Valdība tūlīt pēc budžeta pieņemšanas ķersies pie nodokļu reformas, kuru vēlas pabeigt līdz nākamā gada Jāņiem, lai visas izmaiņas, kas stātos spēkā 2021. gadā, būtu jau laikus zināmas un uzņēmēji t...

FOTO: Militārā parāde 11. novembra krastmalā(9)

11.novembra krastmalā notiek Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību mili...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas