Tiesa, par sabiedrisko mediju vadības formu, kā arī sabiedrisko mediju finansēšanas modeli vēl sagaidāmas plašas diskusijas. Pašlaik LTV vadībā turpina strādāt valdes loceklis Ivars Priede un pagaidu valdes locekle Vikija Valdmane-Rozenberga.
"Principā ir pilnīgi skaidrs, ka sabiedriskajiem medijiem vajag stipru vadību, kura spēs veikt jaunās pārmaiņas līdz ar digitālās stratēģijas ieviešanu. Taču pašlaik būtu derīgi arī izdiskutēt likumos prasīto par kandidātiem definētajām prasībām un to, cik atklātam jābūt konkursam uz sabiedrisko mediju valdi," sarunā ar Dienu pauda NEPLP locekle Gunta Līdaka. Viņas teiktais sasaucas ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sekretāra Ritvara Jansona (NA) pausto, ka Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā būtu skaidrāk jānorāda prasības sabiedriskās televīzijas un radio vadības kandidātiem, kā arī skaidri jāizvēlas, cik atklāts ir sabiedrisko mediju valdes vēlēšanu process un kurā brīdī sabiedrība uzzina informāciju par kandidātiem.
Viņa vērtējumā, bija nepareizi, ka sabiedrība par LTV valdes priekšsēdētāja amata kandidāta Giela pārraudzīta uzņēmuma maksātnespēju un parādsaistībām uzzināja tikai tad, kad viņš jau bija izraudzīts LTV vadītāja amatam. Pēc Latvijas Žurnālistu asociācijas iesnieguma prokuratūra sākusi pārbaudi par LTV valdes priekšsēdētāja amata konkursa rezultātu atbilstību likuma prasībām, informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe. LŽA apšaubīja NEPLP konkursā izraudzītā kandidāta atbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma attiecīgās normas prasībām.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 10. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
TIKAI JAUNA VALDE!
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
Irlielāmērāticams