Šādu pārliecību intervijā Latvijas Radio pauda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kura vadībā darbojās Vilnīša atbilstības amatam vērtēšanas komisija.
"Manā ieskatā būtu tomēr jābūt kaut kādam noteiktam operatīvās darbības pieredzes apjomam, lai persona, jau uzsākot šos pienākumus, pietiekami labi orientētos šajā sfērā un saprastu to darbību nozīmi, kā viņas ir jāveic," uzsvēra ģenerālprokurors.
Tāpat, viņaprāt, ļoti labā līmenī KNAB vadītājam, jau stājoties amatā, būtu labā līmenī jāpārzina visa biroja darbību reglamentējošā normatīvā bāze, jo tā ir ļoti sarežģīta sfēra.
Konkurss kā kandidātu atlases forma uz KNAB vadītāja krēslu gan, viņaprāt, neskatoties uz kļūmi šajā gadījumā, kopumā ir atbalstāms, jo piešķir zināmu caurspīdīgumu atlases procesam.
Jau vēstīts, ka ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera vadītā komisija, kas izvērtēja Vilnīša atbilstību amatam, secinājusi, ka ir pamats KNAB šefu atbrīvot. Tā Kalnmeiers trešdien paziņoja žurnālistiem.
Komisija secinājusi, ka Vilnītis sistemātiski pieļāvis likumpārkāpumus. Lēmumu komisija pieņēmusi vienbalsīgi, informēja Kalnmeiers.
Vēstīts arī, ka premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība") rosinās atbalstīt KNAB priekšnieka Normunda Vilnīša atcelšanu no amata; valdība par šo jautājumu lems ceturtdien ārkārtas sēdē plkst.7.30. Sēde sasaukta tik agri, lai šo jautājumu, iespējams, jau iekļautu arī Saeimas plenārsēdes darba kārtībā. Saeimas plenārsēde sāksies plkst.9.