Viņš norādīja, ka nepieciešamās strukturālās reformas nozarē jau ir veiktas un vienīgais, ar ko veselības aprūpes nozare Latvijā atpaliek no labas prakses piemēriem Eiropā, ir finansējums. Tāpēc nākamajai valdība būtu primāri jārisina šī problēma, uzskata Keris.
Taču populārāko partiju programmās nav konkrēti pateikts, ka šo problēmu viņi plāno risināt, atzina LVSADA priekšsēdētājs. Piemēram, nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK veselības aprūpi vispār nav iekļāvusi savās prioritātēs, Zatlera reformu partijas programmā teikts, ka viņi pārveidos veselības sistēmu, "kas atbalstīs un ieinteresēs iedzīvotājus aktīvi līdzdarboties sava veselības stāvokļa uzlabošanā un saglabāšanā", kas var nozīmēt arī valsts atbildības samazināšanos un pāreju uz maksas medicīnu, ko nedrīkst pieļaut, norāda Keris.
Savukārt Vienotība un Zaļo un zemnieku savienība norādījuši, ka ir par pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi, taču nav paskaidrojuši, kā to plāno panākt. Vērtējot Saskaņas centra (SC) piedāvājumu, kas vēlas pārskatīt, vai ir adekvāti veikts slimnīcu samazinājums, LVSADA vadītājs sacīja, ka kopumā SC nepauž labi formulētu redzējumu par nozares attīstību.
Tomēr Latvijā ir grūti uzticēties opozīcijas partijām un noticēt, ka, nokļūstot valdībā, viņi risinātu sabiedrībai aktuālās problēmas. Piemēram, citās valstīs opozīcija ieklausās valdības sociālajos partneros, uztver sabiedrības problēmas un mēģina aktīvi iesaistīties, atbalsta protestus, līdz ar to rada uzticību, taču Latvijā tā nenotiek, savu nostāju argumentēja Keris.
Vienīgā partija, kas savā programmā ir iekļāvusi skaidru piedāvājumu - nodrošināt finansējumu veselības aprūpei 4% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP) - ir Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, kas visdrīzāk nemaz neiekļūs Saeimā, norādīja LVSADA priekšsēdētājs.