Kriminālprocesa laikā noskaidrots, ka Ģ.Trencis veicis tīšas darbības, pārsniedzot savas tiesības un pilnvaras un darbojies pretrunā ar likumu Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu. Kriminālprocesa materiāli liecina, ka 2008.gada martā SIA Jūrmalas slimnīca dalībnieku ārkārtas sapulcē Jūrmalas domes amatpersona kā pašvaldības (SIA kapitāla daļu turētāja) vienīgais pārstāvis pieņēmis lēmumu slēgt mierizlīgumu kādā kriminālprocesā. Tajā apsūdzība konstatēja, ka SIA valdes priekšsēdētāja noziedzīgo darbību rezultātā cietušajai Jūrmalas slimnīcai nodarīts materiāls kaitējums 23 660 latu apmērā.
Slēdzot mierizlīgumu, amatpersona samazināja pašvaldības kapitālsabiedrībai atlīdzināmo kompensāciju līdz 11 000 latu, tādējādi Jūrmalas slimnīca un Jūrmalas pašvaldības budžetam kopumā radot zaudējumus ne mazāk kā 12 660 latu apmērā. Šāds mierizlīgums, kas noslēgts, pamatojoties uz minēto lēmumu, ir pretrunā likuma prasībām.
KNAB izmeklētājs secinājis, ka saskaņā ar Jūrmalas pilsētas domes lēmumiem un saistošajiem noteikumiem amatpersona veica pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvja funkcijas un šajā konkrētajā gadījumā varēja pieņemt lēmumu par izlīguma slēgšanu starp Jūrmalas slimnīcas un tās bijušo valdes priekšsēdētāju, bet ievērojot arī likumā Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu noteikto, ka rīcībai ar pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļiem jābūt tādai, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finanšu līdzekļu un mantas izlietojumu.
Tādējādi amatpersona rīkojusies pretēji saviem uzdevumiem un pienākumiem, t.sk. Jūrmalas pašvaldības uzticētajam pienākumam kā Jūrmalas pilsētas domes Ekonomikas un attīstības nodaļas vadītājam pārvaldīt pašvaldības kapitālsabiedrības un pieņemt pašvaldības kapitāla daļu turētāja lēmumus, nepārkāpjot tiesību aktos noteiktās robežas, norāda KNAB.
Ģ.Trencis par Jūrmalas mēru tika ievēlēts šā gada 10.oktobrī.