Viņš norādīja, ka par šo jautājumu jau ir izlemts un pašlaik sociālie darbinieki strādā ar bojāgājušo ģimenēm, lai noskaidrotu, vai tām nav nepieciešama psihologa vai kāda cita palīdzība.
"Ja būs nepieciešams, mēs segsim psihologa palīdzības izmaksas, kā arī, ja būs nepieciešamība, sniegsim palīdzību, lai bojāgājušo ģimenes varētu segt bēru izmaksas," teica Upenieks.
Pagaidām nav zināms, vai Krāslavas novadā tiks izsludināta oficiāla sēru diena. "Tas ir atkarīgs no bojāgājušo tuviniekiem, arī par kopīgu izvadīšanu, ja tāda būs, jālemj viņiem. Ja viņi tā izlems, mēs sniegsim atbalstu," apliecināja novada mērs.
Priekšsēdētājs arī sacīja, ka tuvākajā laikā plānots garantēt drošākus braukšanas apstākļus.
"Šeit ir jālemj ne tikai pašvaldībai, bet arī Latvijas valsts ceļiem, jo šis ceļu posms ir viņu atbildība," paskaidroja Upenieks. Iepriekš mērs norādīja, ka avārijas vieta ir bīstama jebkuram braucējam.
Automašīnā bija septiņi cilvēki – seši salonā un viens bagāžniekā. Gājuši bojā jaunieši, kas dzimuši 1993., 1992., 1993. un 1995.gadā. Savukārt bojāgājušās jaunietes dzimušas 1994., 1995. un 1995.gadā.
Vieglā automašīna Mazda ceļa līkumā nobrauca no ceļa un iebrauca upē. Glābēji atrada auto, kas bija ar jumtu uz augšu. Visi pasažieri jau bija zaudējuši dzīvību.
Galvenie iemesli traģiskajai avārijai pie Krāslavas, kad 1.janvārī gāja bojā septiņi jaunieši, bija neatbilstošs braukšanas ātrums un automašīnas tehniskais stāvoklis, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Labrīt, Latvija! sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
Šajā ceļa posmā ir ļoti ass pagrieziens.