Kratīšanas bijušas mērķtiecīgas un notikušas vienlaicīgi, taču policija neprecizē, kur tās notikušas.
Grišins uzsvēra, ka visi ar Zolitūdes Maxima būvniecību saistītie dokumenti izņemti jau pirmajā naktī pēc traģēdijas. "Pašlaik notiek mērķtiecīgas tālākās izmeklēšanas darbības," teica Grišins.
Aģentūra LETA iepriekš vēstīja, ka tostarp sankcionētas kratīšanas piektdien veiktas uzņēmuma Maxima Latvija administrācijas ēkā un projektēšanas uzņēmumā HND Grupa, veic tiesas sankcionētas kratīšanas Zolitūdes traģēdijas kriminālprocesā.
Maxima Latvija pārstāvis Jānis Beseris aģentūrai LETA apstiprināja, ka uzņēmuma administrācijas ēkā, Ķekavas novada Abrās, ir ieradušies policijas pārstāvji. Uzņēmuma darbinieki ar likumsargiem sadarbojas un sniedz visu nepieciešamo informāciju. Plašākus komentārus pagaidām uzņēmums gan nesniedz.
Projektēšanas uzņēmuma HND Grupa īpašnieks Ivars Sergets aģentūrai LETA apstiprināja, ka patlaban policija uzņēmumā veic kratīšanu, taču plašāku komentāru nesniedza.
Ar Zolitūdes traģēdijā iesaistīto būvfirmas Re&Re un arhitektu biroja Kubs pārstāvjiem aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties. Būvfirmas Re&Re mājaslapa, kas no rīta vēl darbojās, patlaban vairs nav pieejama.
Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers šodien LNT raidījumā 900 sekundes, runājot par izmeklēšanas gaitu, uzsvēris: "Vainīgie ir jāatrod, tam jābūt ātri un efektīvi, viņiem jāsaņem likumā paredzētais sods, taču šis process nevar būt atriebības process, bet gan vainīgo noskaidrošanas un sodīšanas process."
Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē, sagrūstot veikala Maxima ēkai, dzīvību zaudējuši 54 cilvēki, bet vairāki desmiti smagi savainoti.
Papildināts virsraksts, pievienota 4.-5.rindkopa, papildināta 1.rindkopa