Uz jautājumu, vai tas nozīmē, ka 2000 ir lieki, Valsts policijas priekšnieks atbildēja, ka runa ir nevis par darbiniekiem, bet tieši par policistiem.
"Starpība starp abiem jēdzieniem ir veicamajās funkcijās. Kāpēc es runāju par 2016. gadu? Šogad mums bija funkciju audits, un mēs secinājām, ka aptuveni 1200 tagadējām amatpersonām ar speciālām dienesta pakāpēm tiešo pienākumu veikšanai šāds statuss nemaz nav vajadzīgs – nav vajadzīgi "pagoni". Amati ir sagrupēti, un cilvēki zina – aizejot pensijā vai darbu pametot, konkrētajam amatam statuss "policists" zūd. Nākamais cilvēks, kas tiek pieņemts šajā amatā, ir brīva līguma darbinieks bez "pagoniem"," klāsta Ķuzis.
Praktiski šim procesam būtu jābeidzas 2016.gada 1 janvārī. Šis termiņš attiecas ne tikai uz uzplečiem, tas attiecas arī uz izglītības prasībām. 2016.gadā policistam, kurš ir sācis jaunu darbu, jābūt speciālai izglītībai, inspektoram ir vajadzīga pirmā līmeņa augstākā izglītība, bet no galvenā inspektora uz augšu ir vajadzīga otrā līmeņa augstākā izglītība, viņš paskaidro.
"Ikviens darbinieks ir informēts par jaunajām prasībām un viņam pašam jāizvēlas – sākt mācības vai arī 2016.gadā mēs šķiramies," uzsver Ķuzis.
Līdzīgi arī ar valodas zināšanām, taču tur gan šis termiņš nav 2016.gads. Valsts policijā palikuši aptuveni 50 darbinieku, kuriem nav atbilstoša līmeņa apliecību.
Neviens no tiem nav darbinieks, kas pieņem lēmumus vai arī nevarētu pildīt savus dienesta pienākumus valodas nezināšanas dēļ. Tie pārsvarā ir kārtībnieki.