"Momentā izlēmu, ka nekustēšos. Nez kur biju dzirdējusi vai lasījusi, ka beigtu cilvēku lācis neēdot," nu jau ar humoru laikrakstam pastāstīja I.Lanka. Lācis esot divas reizes piecēlies stāvus, bet tad kūleņiem meties prom.
I.Lanka pastāstīja, ka lāci ogojot redzējusi arī pērn, bet tad viņai bijis līdzi suns, kas rejot dzīvnieku nokaitinājis, lācis pat sācis kārpīt sūnas un kļuvis diezgan agresīvs. Tad ogotāja steidzās zvanīt tuviniekiem, lai "vismaz paziņotu, kur viņu meklēt gadījumā, ja pati vairs nepārnāktu", raksta LA.
Valsts mežu dienestā LA informēja, ka Latvijas teritorijā kopumā mīt kādi padsmit lāči. Vietās, kur tie biežāk redzēti, esot izplatīti speciāli informatīvi bukleti ar pamācībām, kā cilvēkiem sadzīvot ar lāčiem. Padomi rodami arī internetā, taču galvenais esot radīt zvēram iespaidu, ka cilvēks nav uztraucies, nebēgt un nekādā gadījumā neskatīties lācim acīs, jo tas var dzīvnieku satracināt. Eksperti arī iesaka ogotājiem neņemt līdzi uz mežu smaržojošas sviesmaizes, kas lāčus varētu pievilināt.