Šmakovka jeb Latgales kandža ir kļuvusi par vienu no Latgales kulinārā mantojuma piedāvājumu un atraktīvu veidu tūristu piesaistei. Latgalē pat pilnā nopietnībā virmo doma par reālu kandžas jeb šmakovkas muzeja izveidi.
Valdis Pauliņs ir slavens Latgales amatnieks, kopā ar sieviņu Olgu savā darbnīcā Krāslavā darina podus, taču zina stāstīt, ka turpat netālu no darbnīcas, pie Krāslavas pils vecajā zirgu stalli, varētu tapt šmakovkas muzejs.
Par to, ka šāds kandžas jeb šmakovkas muzejs nepieciešams, pat šaubu neesot, saka Valdis Pauliņš, jo tā jau ir sava veida šī novada kolorīta sastāvdaļa.
Par to, ka doma par Latgales šmakovkas muzeju ir visai reāla neslēpj arī Krāslavas domes attīstības nodaļas vadītāja Ināra Dzalbe. Un atzīst, ka senie zirgu staļļi Krāslavas pils kompleksā varētu kļūt pat mājvietu šādam muzejam.
Ja būs muzejs, būs nepieciešamas arī Latgales šmakovkas receptes, arī tas tad nākšoties vākt no šī dzēriena pazinējiem un darinātājiem, saka Ināra Dzalbe.
Ja šmakovkas muzejs taps, tas Krāslavai būs tikai ieguvums, atzīst tūrisma speciālisti, jo ceļotājos un tūristos šīs dzēriens radītu lielu interesei, ne velti tūrisma gadatirgos it visur Latgales šmakovka bijusi lielā cieņā un kur nu vēl, ja iespēja pašiem pavērot kā un no kā top šis kolorītais novada dzēriens, tiesa kad varētu tapt šāds šmakovkas muzejs neviens no šīs idejas iniciatoriem vēl neatklāj.