Vienošanās par izstāšanos no PTO pieņemta konsultējoties ar tūrisma nozares pārstāvjiem, tomēr ne visi šādu rīcību atbalsta, norāda radio.
Runas par to, ka no dalības PTO Latvijai nav nekādas jēgas sākas pirms diviem gadiem. Pirms gada tika panākta vienošanās arī ar tūrisma nozares konsultatīvo padomi, tādējādi dodot zaļo gaismu sarunu uzsākšanai ar PTO. Valdības sēdē otrdien tika akceptēts likumprojekts, kas paredz sākt formalitāšu kārtošanu.
Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pauž pārliecību, ka līdz ar izstāšanos no PTO Latvijas iespējas tūristu piesaistē nesamazināsies.
EM nostāju atbalsta Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs, kurš norāda uz citām organizācijām, kuru piedāvātās iespējas ir Latvijai interesantākas, par piemēru minot Eiropas tūrisma komisiju.
Lai gan EM apgalvo, ka lēmums izstāties no PTO pieņemts kolektīvi ar tūrisma nozares pārstāvjiem, Latvijas Tūrisma aģentu asociācijas prezidente Kitija Gitendorfa pauž pārliecību, ka labāk būtu bijis tomēr neizstāties. K.Gitendorfa cer, ka, uzlabojoties budžeta situācijai, Latvija dalību PTO varēs atjaunot.
Latvija PTO tika uzņemta 2003.gadā. Patlaban tajā darbojas 154 valstis. Tomēr no Eiropas Savienības organizācijā nav pārstāvētas virkne, tajā skaitā Igaunija, Somija, Zviedrija un Dānija. Arī Anglija, Beļģija un Luksemburga nav PTO dalībnieces.