Mūrmane-Umbraško norādīja, ka tolaik, kad tika Rigvir tika iekļauts zāļu reģistrā, bija citas prasības, un nav nekādu indikāciju, lai sāktu vērtēt reģistrācijas faktu.
Vienlaikus VM valsts sekretāre uzsvēra, ka tiek strādāts ar aktuālo situāciju, tomēr viņa norādīja, ka neatbilstību konstatēšana zālēs neesot nekas unikāls vai vienreizējs. Mūrmane-Umbraško izteicās, ka šādi gadījumi tiek konstatēti visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, kur citi gadījumi gan nav izskanējuši tik skaļi kā Rigvir gadījumā.
"Konstatējam neatbilstību, informējam ražotāju, ražotājs to novērš, turpinām dzīvot un lietot medikamentus," sacīja ierēdne.
Viņa uzsvēra, ka VM ir lietas kursā par visu notiekošo saistībā ar Rigvir, tostarp iespējamo reģistrācijas apturēšanu.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka saistībā ar konstatētām nepilnībām Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumu apturēt Rigvir izplatīšanu līdz neatbilstības cēloņa noskaidrošanai un novēršanai, turklāt Nacionālais veselības dienests (NVD) pieņēmis lēmumu par Rigvir svītrošanu no valsts Kompensējamo zāļu saraksta.
Lēmums saistīts ar to, ka ZVA saņēma Lielbritānijas oficiālās zāļu kvalitātes kontroles laboratorijas zāļu paraugu rutīnas testēšanas laikā veiktās zāļu Rigvir šķīdums injekcijām paraugu pārbaudes rezultātus, kuri liecina - Rigvir sastāvā ir mazāks vīrusa daudzums, nekā apstiprināts, šīs zāles reģistrējot.
Tā kā ZVA rīcībā nav informācijas par šo zāļu efektivitāti ar mazāku vīrusa daudzumu par reģistrācijas dokumentācijā norādīto minimālo daudzumu, pieņemts lēmums apturēt Rigvir izplatīšanu līdz neatbilstības cēloņa noskaidrošanai un novēršanai.
Scorseze
Scorseze