Ministrs ir pārliecināts, ka reformas rezultātā ieguvēji būs gan pacienti, gan mediķi - vieniem būs pieejamāki un kvalitatīvāki pakalpojumi, otriem - sakārtotāka un modernāka darba vide. I.Eglītis uzskata, ka, pievienojot mazās slimnīcas lielajām jeb daudzprofilu, "strādāt vienkārši ir racionālāk - ietaupās nauda, ir iespējams veiksmīgāk izmantot tehnoloģijas. Uzlabojas arī pieejamība. Jā, varbūt slimnīca ir tālāk no dzīvesvietas, taču tur ir augstākas kvalitātes palīdzība". Viņš ir pārliecināts, ka līdz šim daudzviet noplicinātas poliklīnikas tikai tādēļ, ka nauda bezjēdzīgi tērēta nerentablo slimnīcu saglabāšanai. Pēc ministra domām, reforma būtu raitāka, ja slimnīcu vadītāji censtos izprast reformas būtību. Bet viņus interesē "turēšanās pie sava amata". Lai vadītājiem skaidrotu reformas nepieciešamību, jūnija vidū VM organizēšot konferenci. Tajā pieredzē dalīšoties Igaunijas un Norvēģijas kolēģi. ***
Kāpēc pretojas reformai?
Tatjana Ešenvalde
Priekules slimnīcas galvenā ārste
Būtu par mums sūdzības un parādi, trūktu mediķu - paši piekristu apvienošanai. Taču tā nav! Negribam, lai no lokālas daudzprofilu slimnīcas, kurā darbojas visi dienesti, mūs pārvērstu par aprūpes slimnīcu. Mums nav maza slimnīca ar sauso tualeti, kā varbūt kāds ir iedomājies, arī pacientu pietiek, nestrādājam ar zaudējumiem. Cenšamies tagad atrast arī savu nišu - attīstīt neatliekamo palīdzību Latvijas un Lietuvas pierobežā. Kāpēc vajag to iznīcināt?
Edvīns Platkājis
Slimnīcas gaiļezers valdes priekšsēdētājs
Veselības ministrija nevar argumentēti atbildēt uz daudziem jautājumiem. Mēs gribam redzēt, kādi ir ieguvumi un zaudējumi. Šaubas raisa arī tas, ka katrs jaunais ministrs māsterplānu skaidro atšķirīgi. Nevaru piekrist, ka iebilstu pret reformu, jo baidos zaudēt amatu. Darbinieki gan ir satraukušies, ka apvienībā viņi vairs nevarēs strādāt pusotras slodzes un saruks algas.