Šādi gadījumi ir reģistrēti vairākās pasaules valstīs, tostarp ASV, Kolumbijā, Argentīnā, Lielbritānijā un Indijā. Latvijas Drošāka interneta centra pārstāve Ieva Jankovska norāda, ka pagaidām Latvijā nav saņemts neviens ziņojums, ka šī personāža ietekmē kāds bērns būtu mēģinājis sev kaut ko nodarīt. Vecāki un skolotāji gan esot sūdzējušies, ka šāds tēls "lec ārā" YouTube un citos sociālajos tīklos, draudot un biedējot bērnus.
Lai gan dažās valstīs ir reģistrēti pašnāvības mēģinājumu gadījumi, kas, iespējams, saistīti ar šo "spēli", daudzu valstu bērnu tiesību sargājošo instanču pārstāvji norāda, ka
vairākumā gadījumu mediju veidotās ziņas esot radījušas nevajadzīgu paniku vecāku, varas un izglītības instanču vidū.
Piemēram, britu bērnu tiesību komisāre Anna Longfilda intervijā laikrakstam The Guardian uzsvēra, ka, neskatoties uz pastāvošajiem riskiem un draudiem, pieaugušie paši ir izplatījuši viltus ziņas, kas kalpojušas par pamatu masu panikai. Pēdējā laikā arī Latvijas ziņu telpā ir parādījušies brīdinoši vēstījumi par iespējamiem riskiem, draudiem un briesmām, ko ietver šī "spēle". Drošsinternets.lv norāda, ka pagaidām nav saņemtas ziņas, ka kāds bērns būtu fiziski cietis izaicinājuma ietekmē.
Ņemot vērā pieaugošo interesi un ātrumu, kādā izplatās ziņas par šo problēmu, Drošsinternets.lv ir izveidojis uzskates materiālu vecākiem, kā rīkoties, ja bērns ir nonācis saskarsmē ar šāda veida saturu. Vecākiem ir jāizskaidro bērniem, ka briesmonis nav īsts un tas nevar nodarīt pāri. Jankovska skaidro, ka tas ir ļauns joks, kas radīts, lai biedētu bērnus, mēģinājums radīt haosu un masu histēriju sociālajos tīklos un medijos ar mērķi pelnīt uz klikšķu skaitu.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 13. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Pravietisnejaukais
Pravietisnejaukais