Savukārt obligāta vakcinācija tiks atstāta tikai kā beidzamā alternatīva.
Muižniece atzīmēja, ka trešdien abu ministriju - Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas - komunikācijas cilvēki tikās, lai gatavotu plānu aktīvākai sabiedrības izglītošanai. "Bet pārāk ilgi ar šo lēmumu vilcināties arī nedrīkst, lai nozarēm un pašiem darbiniekiem ir skaidrība par situāciju, kāda tā būs un ar ko var nākties rēķināties," viņa piebilda.
Pēc Muižnieces sacītā, ja valdība nonāks līdz beidzamajam scenārijam - lēmumam par nozaru noteikšanu, kuru darbiniekiem vakcinācija varētu būt obligāta, un šis lēmums būs datos balstīts, pamatots, un pārliecinoši izskaidrots, tad diemžēl tas būs jādara. "Bet tas ir galējais, ko varētu darīt," viņa piebilda.
"Es noteikti vēlos uzsvērt, ka tie nedrīkst būt tikai skolotāji un bērnudārzu darbinieki, obligātā vakcinācija tad jānosaka arī policistiem, mediķiem, sociālajiem darbiniekiem. Valdības un mūsu uzdevums tagad, pirms šī lēmuma, būs vēl aktīvāk motivēt un skaidrot vakcinācijas nepieciešamību," sacīja Muižniece.
Kā norādīja Muižniece, redzams, ka līdzšinējās Veselības ministrijas sabiedrības informēšanas aktivitātes nav devušas pietiekamu rezultātu, tāpēc ir gatavi nākt talkā gan ar idejām par skaidrojošiem un motivētiem pasākumiem, gan praktisko realizāciju.
LETA jau ziņoja, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) valdības sēdē aicināja atbildīgās ministrijas "nopietni apsvērt" atsevišķu pakalpojumu sniedzējiem noteikt obligātu vakcināciju pret Covid-19. Viņš aicināja Veselības ministriju, Tieslietu ministriju un Operatīvās vadības grupu "nopietni apsvērt" iespēju, vai atsevišķu pakalpojumu sniedzējiem nevajadzētu paredzēt obligātu vakcināciju pret Covid-19.