Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -2 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 19. februāris
Zane, Zuzanna

NBS komandierim piešķir ģenerālmajora dienesta pakāpi

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs vakar ir izdevis pavēli jaunajam Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandierim Kasparam Pudānam piešķirt ģenerālmajora dienesta pakāpi.

Kā informē Valsts prezidenta padomniece nacionālās drošības jautājumos Ilze Milta, virsniekam, "kurš dienesta laikā ir devis ilgstošu un būtisku ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku kopējo mērķu sasniegšanā", tiek piešķirta kārtējā dienesta pakāpe, paaugstinot viņu no brigādes ģenerāļa par ģenerālmajoru.

Tāds pats paaugstinājums - no brigādes ģenerāļa par ģenerālmajoru - piešķirts NBS Apvienotā štāba komandierim Georgam Kerlinam, kura vārds pērnā gada nogalē arī izskanēja starp kandidātiem uz NBS komandiera amatu.

Kādreizējais Zemessardzes komandieris Pudāns NBS komandiera pienākumus sāk pildīt 27.janvārī, amatā nomainot Leonīdu Kalniņu, kurš armiju vadīja kopš 2017.gada.

Saeima Pudānu NBS komandiera amatā apstiprināja 2024.gada 19.decembrī. Saskaņā ar NBS likumu Saeima NBS komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata pēc Valsts prezidenta priekšlikuma.

Pudāna pēctecis Zemessardzes komandiera amatā ir pulkvedis Aivars Krjukovs. Pulkvedis faktiski jaunos pienākumus sāks pildīt tikai jūnijā, jo līdz tam pabeigs studijas ASV.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Trampists šodien ir tas pats putinists

Pēdējās dienās grūti samierināties, cik daudziem aizkaitinājums par kreisi liberālās ideoloģijas uzspiestajiem pārspīlējumiem un valdošās elites ilgstošo aroganci tiktāl aizmiglojis prātu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas