Pašreiz, izvērtējot mirstības risku, tiek ņemta vērā statistika, ka vidējais vīriešu mūža ilgums ir īsāks nekā sieviešu, skaidro ERGO valdes loceklis Baltijā Deniss Sazonovs. Šī iemesla dēļ nāves riska apdrošināšana vīriešiem nereti maksā dārgāk nekā sievietēm. Savukārt attiecībā uz ilgmūžības risku, veicot pensiju uzkrājumus ar mērķi saņemt pensiju līdz mūža beigām, vīriešiem jāmaksā mazāk, jo viņu vidējais mūžs ir īsāks.
Līdz ar jaunās ES prasības ieviešanu dzīvības apdrošināšanas cenas tiks aprēķinātas pēc vidējiem risku izvērtēšanas rādītājiem, nediferencējot dzimumus. Līdz ar to gan Latvijā, gan citviet Eiropā iespējama ir dzīvības apdrošināšanas cenu izlīdzināšanās dažādiem dzimumu pārstāvjiem.
Jāņem vērā, ka dzīvības apdrošināšanas polises cenu jeb riska maksu ietekmē daudzi faktori, skaidro ERGO pārstāvis. Lielākā daļa apdrošinātāju pasaulē šobrīd izmanto tarifus, kas ir atkarīgi no katras apdrošināmās personas vecuma, dzimuma, termiņa, uz cik ilgu laiku tiek slēgts līgums, un citiem būtiskiem parametriem.
Ņemot vērā šos faktorus, apdrošinātāji var precīzāk izvērtēt apdrošināmā riska iestāšanās varbūtību un piemērot katram klientam atbilstošu cenu. Respektīvi, personām ar mazāku risku – zemāku tarifu, savukārt personām ar lielāku risku – augstāku tarifu. Piemēram, daudzviet pasaulē, iegādājoties dzīvības apdrošināšanu, viens no būtiskākajiem polises cenu indikatoriem ir tas, vai apdrošināšatā persona ir smēķētājs vai nav.
Vairākās ES valstīs, kur dzimumu vienlīdzības prasība nav ieviesta, līdz šim, piemēram, arī transportlīdzekļu apdrošināšanā (OCTA, KASKO) ir pieļaujama dažādu noteikumu piemērošana atkarībā no klienta dzimuma. Līdz ar to tieši šīs valstis izjutīs vislielāko ietekmi, stājoties spēkā jaunajām izmaiņām. Latvijā direktīvas ieviešana transportlīdzekļu apdrošināšanas cenas neietekmēs, jo tās tiek veidotas, balstoties uz Bonus Malus sistēmu, nevis pēc dzimuma vienlīdzības principiem.