Kā liecina AS Latvenergo paziņojums biržai Nasdaq Riga, Pinkulis iesniegumā, kas adresēts Sadales tīkla akcionāru sapulcei, savu lēmumu pamato ar atbildības uzņemšanos par trūkumiem uzņēmuma iekšējo normatīvu kontrolē un Sadales tīkla kolektīvam novēl realizēt uzsāktās programmas tīkla modernizācijā un efektivitātes paaugstināšanā.
Sadales tīkla akcionāru sapulce šodien izskatījusi Pinkuļa iesniegumu par atkāpšanos no amata un pieņēma lēmumu par viņa atsaukšanu no uzņēmuma valdes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas.
Sadales tīkla akcionāru sapulce, pieņemot Pinkuļa demisiju, atzina, ka sadales sistēmas operatora iepriekšējo gadu vadības komanda tika komplektēta brīdī, kad pēc elektriskajiem tīkliem kritiskiem notikumiem 2011.gada snieglauzē galveno uzmanību nācās veltīt uzņēmuma tehnisko spēju atjaunošanai un nostiprināšanai.
Akcionāru sapulce atzinusi, ka Sadales tīkla vadība aizvadītajos gados izstrādājusi sadales tīkla attīstības stratēģiju, veikusi būtiskus uzlabojumus laika apstākļu neietekmējama elektrotīkla attīstībā, nodrošinājusi pakalpojuma kvalitātes uzlabošanu, klientu apkalpošanas uzlabošanu, kā arī izstrādājusi investīciju prioritāšu plānu. Šobrīd Sadales tīkla sistēmā nepieciešams nostiprināt vienotu procesu centralizāciju un unificēšanu, kas ļautu veikt procedūru efektīvu kontroli.
"Manis vadītā valde strādāja apstākļos, kad notika tirgus liberalizācija - paralēli investīciju projektu attīstībai bija jāizveido tirgus funkcionēšanai nepieciešamā digitālā infrastruktūra, lai nodrošinātu vienlīdzīgas darbības nosacījumus visiem elektroenerģijas tirgotājiem. Vitāli svarīgi bija arī izveidot mūsdienu prasībām atbilstošu uzņēmumu ar pietiekamu materiāli tehnisko bāzi tīkla uzturēšanai. Iespējams, koncentrēšanās uz biznesa un mājsaimniecību klientu elektroapgādes uzlabošanu neļāva pietiekami daudz uzmanības veltīt skaitliski mazākam mūsu klientu segmentam - jaunu elektroenerģijas ģeneratoru pieslēgumu vienādas procedūras konsekventai ievērošanai un kontrolei," akcionāru sapulcē skaidroja Pinkulis.
Pēc izskanējušajiem atklājumiem un pārmetumiem Sadales tīkla virzienā Pinkulis šobrīd par būtiskāko uzdevumu uzskata objektīvas patiesības noskaidrošanu, tādēļ par vairākām pieslēgumu procesā iesaistītām darbībām uzņēmums iesniedzis pieteikumu Valsts policijai ar lūgumu izvērtēt situāciju.
Līdz jaunu valdes locekļu atlases procedūras noslēgumam Sadales tīkla valde strādās trīs locekļu sastāvā, darbu turpinot Baibai Priedītei, Ingai Āboliņai un Raimondam Skrebam. Valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja būs Priedīte, kura Sadales tīkla valdē strādā kopš 2016.gada. Iepriekš Priedīte veica biznesa procesu vadītājas pienākumus AS SEB banka, kur realizēja apjomīgus, bankas darbībai nozīmīgus projektus, kā arī attīstīja bankas klientu attiecību un klientu servisa vadību.
Par vakantajām Sadales tīkla valdes locekļu pozīcijām tiks rīkots atklāts konkurss.
Kā liecina firmas.lv dati, Pinkulis Sadales tīkla valdē strādāja kopš uzņēmuma dibināšanas 2006.gadā, bet 2010.gadā iecelts valdes priekšsēdētāja amatā.
Kā ziņots, pagājušajā nedēļā no Sadales tīkla valdes locekļa amata atkāpās Rolands Lūsveris, kurš atstās arī uzņēmuma attīstības direktora amatu un pārtrauks darba tiesiskās attiecības ar kompāniju. Šādu soli Lūsveris spēra, uzņemoties atbildību par pieslēgumu procesa pārraudzību un izmeklēšanā konstatētajām nepilnībām elektrostaciju pieslēgšanas procesu kontrolē.
"Lūsveris kopš šā gada 26.oktobra vairs nav Sadales tīkla valdes loceklis, jo viņa iesniegumu par atkāpšanos 25.oktobrī pieņēma akcionāra sapulce. Ņemot vērā, ka, izmantojot Darba likumā noteiktās darbinieka tiesības, šobrīd Lūsveris ir prombūtnē, viņa apstiprinājumu par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu ar "Sadales tīklu" uzņēmuma valde saņēma elektroniski un mutiski šodien. Formalitātes par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu tiks nokārtotas tuvākajās darba dienās," aģentūrai LETA pavēstīja Sadales tīkla pārstāve Tatjana Smirnova.
Tāpat vēstīts, ka Valsts policija pēc Ekonomikas ministrija iesnieguma sākusi kriminālprocesu par Sadales tīkla un SIA Rīgas enerģijas rīcību, iespējams, krāpjoties ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Kriminālprocess sākts par krāpšanas mēģinājumu lielos apmēros. Lieta sākta par faktu, un to izmeklē Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde.
Ekonomikas ministrs Ašeradens rosināja izvērtēt Pinkuļa atbildību lietā par iespējamu krāpniecību OIK lietā. "Pinkuļa atbildība ir jāvērtē, jo Ekonomikas ministrijas (EM) izvērtējums liecina, ka iespējami OIK krāpšanās gadījumi nebija atsevišķi, bet gan sistēmiski, kas nav pieņemami," uzsvēra Ašeradens.
Aizdomās turētā statuss patlaban nevienai personai nav piemērots.
papildināta visa ziņa
Horunžijs
sadale
oskars