Kopumā VUGD darbinieki jau piedalījušies 1036 pērnās zāles ugunsgrēku likvidēšanas darbos, kā arī divos kūlas ugunsgrēkos ir divi cietušies - viens sirmgalvis un 12 gadus veca meitene.
VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Umulis, ikvienu iedzīvotāju aicina atcerēties, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, turklāt tā ir arī bīstama gan īpašumam, gan apkārtējiem, jo šādu degšanu ir grūti kontrolēt un tā var strauji pāraugt nozīmīgā ugunsnelaimē ar bēdīgām sekām. "Turklāt nedrīkst aizmirst par elementāru piesardzību, arī kurinot ugunskurus un grilus. Jāparūpējas par to, lai atklātas liesmas tuvumā nebūtu viegli degoši priekšmeti un lai ugunskura vieta būtu attiecīgi norobežota, novēršot pēkšņu uguns izplatīšanos," atgādina Umulis.
Ministru kabineta "Ugunsdrošības noteikumi" paredz, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Noteikumu 20.punkts nosaka, ka objekta teritorija sistemātiski jāattīra no degtspējīgiem atkritumiem, bet ap ēkām desmit metrus plata josla jāattīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām. Cita starpā minētajā normatīvajā aktā noteikts, ka zemes īpašnieks (vadītājs) veic visus nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana.
Par kūlas dedzināšanu fiziskām personām draud naudas sods no 200 līdz 500 latiem vai pat administratīvais arests uz laiku līdz 15 diennaktīm. To nosaka Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pants "Ugunsdrošības prasību pārkāpšana", kurā cita starpā paredzēta atbildība tieši par kūlas dedzināšanu. Par šajā pantā minētajiem pārkāpumiem iedzīvotājus var sodīt gan policija, gan arī ugunsdzēsēji.