LTSAK šobrīd uzsākusi šīs informācijas pārbaudi un lūdz atsaukties visus Latvijas iedzīvotājus, kuriem ir ziņas par šīs organizācijas darbību valstī, kas ir satikuši tās vervētājus vai sekotājus Latvijas teritorijā.
Sekta kļuva plaši zināma visā pasaulē saistībā ar daudzu cilvēku, kurus sekta uzskatīja par ienaidniekiem, nolaupīšanu un slepkavībām. "Vispazīstamākais" Aum Shinrikyo noziegums ir gāzes izplatīšana Tokijas metropolitēnā 1995.gada 20.martā. Toreiz uzbrukuma rezultātā 12 cilvēki gāja bojā un vairāk nekā 5,5 tūkstoši nokļuva slimnīcās. Komentējot pēc viņa pavēles veikto teroristisko aktu, sektas līderis Sjoko Asahara (patiesā vārdā Tizuo Macumoto) teica, ka "masu slepkavība ir lieliska": "Viedie cilvēki redzēs, ka nogalināto un slepkavu dvēseles no tās vien vinnē."
Pēc uzbrukuma Tokijas metro iesaistītajiem līderiem un sekotājiem tika piespriesti nāvessodi un cietumsodi. Daudzās pasaules valstīs sektu atzina par teroristisku organizāciju un aizliedza.
Drošības policija (DP) portālu Diena.lv informēja, ka "savas kompetences ietvaros pastāvīgi veic Latvijā pastāvošo netradicionālo reliģisko organizāciju darbības monitoringu nolūkā savlaicīgi atklāt un novērst to aktivitātes, kas potenciāli var radīt apdraudējumu valsts drošības interesēm". DP norādīja, ka viņu rīcībā pašlaik nav informācijas par Aum Sinrike kustības sludinātāju vai piekritēju aktivitātēm Latvijā, kādu ir izplatījusi Latvijas Totalitāro sektu apkarošanas komiteja par sektas darbību Latvijā.
"Kopumā Latvijā pastāv vairāki desmiti dažādu gan oficiāli reģistrētu, gan nereģistrētu netradicionālo reliģisko organizāciju. Dažas no tām raksturojamas kā destruktīvas reliģiskas organizācijas," teikts DP paziņojumā.
Savukārt LTSAK portālam atgādināja, ka 2001. gada decembrī Vladivostokā notika process pret Aum Shinrikyo Krievijas adeptu grupu, kas plānojuši veikt jaunus terora aktus Japānas pilsētās, lai panāktu Sjoko Asaharas atbrīvošanu no cietuma.
Latvijā sekta var izmantot kā vecus nosaukumus Reliģiskā korporācija Aum Shinrikyo vai Patiesības kustība Aum, tā arī jaunu nosaukumu Alef (nejaukt ar Ebreju kopienas centru Alef). Tāpat sekta var saukties par budistu kopienu, garīgu centru u.tml.
(papildināta ar DP informāciju)