"Tā pamatideja ir godināt Latvijas ģimenes. Goda ģimenes statuss pienāktos ģimenēm, kuras krietni audzina trīs vai vairāk bērnu. Tāpat statusu būtu iespējams iegūt ģimenēm, kuras adoptējušas bērnu vai kuras rūpējas par bērnu invalīdu un audzina divus bērnus," uzsvēra I.Parādnieks.
Apakškomisijas priekšsēdētājs akcentēja, ka šāda projekta realizācija mērķēta uz sabiedrības stereotipu laušanu attiecībā par daudzbērnu ģimenēm, kā pamudinājums cilvēkiem izvēlēties radīt vēl bērnus vai izšķiroties par labu bērnu adoptēšanai.
Šīm ģimenēm plānots piešķirt unikālas identifikācijas kartes, kas būtu kā valsts VIP apliecība - ar šīm kartēm Goda ģimeņu locekļiem būtu iespēja saņemt paredzētās privilēģijas, piemēram, atlaides sabiedriskajā transportā, muzejos, kinoteātros, veselības aprūpē, kā arī brīvpusdienas skolās, atlaides skolas pulciņu apmeklēšanai.
"Lai arī piešķiramās privilēģijas varētu būtiski ietekmēt uzņēmēju atsaucība šim projektam, apakškomisija uzskata, ka uzņēmējiem šī varētu būt lieliska iespēja iegūt prestižu sabiedrības acīs, prezentējot sevi kā uzņēmumu, kurš atbalsta stipras un lielas ģimenes. Līdzīgi šāda projekta piemēri jau darbojas vairākās Eiropas valstīs, piemēram, Francijā, Itālijā un Spānijā," norāda I.Parādnieks.
Demogrāfijas lietu apakškomisija konceptuāli apstiprināja projekta idejisko nepieciešamību un vienojās par idejas virzīšanu tālākai izstrādei. Projektu varētu realizēt Dzimstības veicināšanas fonda ietvaros, par kuru ideja tika prezentēta februāra sākumā Demogrāfijas apakškomisijā un arī Sadarbības padomē. Par atbildīgo nozīmēts I.Parādnieks, kurš jau rīt tiksies ar labklājības ministri Ilzi Viņķeli un prezentēs pieņemto lēmumu, kā arī apspriedīs turpmāko projekta virzību.