Aktīvas diskusijas notikušas visās NAP2020 sākotnējās redakcijas diskusijas vietās – Daugavpilī, Valmierā, Rīgā, Ventspilī, Liepājā, kā arī Jelgavā. Galvenais uzsvars reģionos tika likts uz nepieciešamību nodrošināt mobilitāti un publisko pakalpojumu pieejamību, kā arī atbalsta instrumentiem uzņēmējdarbības aktivizēšanai reģionos.
PKC, kura vadībā tiek izstrādāts NAP2020, saņēmis daudzus komentārus un priekšlikumus no dažādām iestādēm, organizācijām, kā arī privātpersonām arī vēstuļu un elektroniskā pasta vēstuļu formā, kuru NAP izstrādātāji rūpīgi izvērtējuši.
Ņemot vērā NAP2020 noteiktās prioritātes, visi no saņemtajiem priekšlikumiem nevar būt iekļauti NAP2020 gala redakcijā, jo šī NAP2020 viens no uzdevumiem ir koncentrēt publisko resursu ieguldījumus jomās, kurās nepieciešami neatliekami risinājumi valsts tautsaimniecības attīstībai, Diena.lv sacīja PKC konsultante Elīna Petrovska.
PKC jāsagatavo NAP2020 gala redakcija izskatīšanai Ministru kabinetā (MK), kas, visticamāk, varētu notikt 23.oktobrī. Pēc tam NAP2020 jāapstiprina MK un Saeimai, skaidroja E.Petrovska.
Jau vēstīts, ka sabiedriskajā apspriešanā par NAP sākotnējo redakciju saņemti ne vien priekšlikumi, bet arī kritika par teksta noformējumu un Raiņa citātiem. Kāds no iedzīvotājiem norādījis, ka NAP izmantotais Raiņa citāts - "Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba", ir jauks, tomēr citāta izvēle neesot tā labākā. Tāpat viņš norāda, ka NAP sākotnējā redakcijā nav skaidrs, kāds ir Latvijas mērķis un kuras nozares tiks atbalstītas.
Cits iedzīvotājs, kas iepazinies ar NAP sākotnējo redakciju, aicina tajā izteikties loģiski un bez virspusējām frāzēm, bet cits norāda, ka aizlēkt caur visai nenoteiktiem saukļiem uzreiz uz detaļām nozīmē iegūt diezgan saraustītu un nepārskatāmu dokumentu.
NAP2020 izstrādes vadības grupā darbojas 32 iestāžu un organizāciju pārstāvji, savukārt galvenā atbildīgā persona par NAP2020 izstrādi no valsts pārvaldes puses ir M.Krieviņš. PKC ir atbildīgs par NAP2020 izstrādi, uzraudzību un koordināciju saskaņā ar MK noteikumiem Nr.816 "Nacionālā attīstības plāna 2014.–2020.gadam izstrādes, ieviešanas, uzraudzības un publiskās apspriešanas kārtība".
"NAP2020 izstrādē savu ieguldījumu ir devuši daudz cilvēku gan divpusējās, gan daudzpusējās sarunās," Dienai.lv uzsvēra PKC konsultante E.Petrovska.
Jau ziņots, ka 15.augustā sākās sabiedriskā apspriešana par NAP sākotnējo redakciju, kuras laikā ikviens iedzīvotājs, organizācijas un valsts iestādes varēja sniegt savus priekšlikumus. Kopumā sabiedriskās apspriešanas laikā iesniegti vairāk nekā 1500 priekšlikumi, un ir sākts darbs pie to izvērtēšanas.