Likumprojektu iesniedza Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, un parlaments to atbalstīja vienbalsīgi.
Kā iepriekš skaidroja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), gaisa kvalitātes normatīvie akti nosaka, ka tām pašvaldībām, kuru teritorijā ir augsts gaisa piesārņojuma līmenis, ir jānosaka galvenie gaisa piesārņojuma avoti un, balstoties uz šo informāciju, jāplāno tālākie pasākumi piesārņojuma ierobežošanai, kā arī jāizstrādā atbilstoša rīcības programma.
"Lielākā daļa informācijas par uzņēmumu veiktajām darbībām jau šobrīd tiek ievākta, bet trūkst precīzas informācijas par mājsaimniecībās izmantoto apkures iekārtu radīto piesārņojumu, tostarp informācija par apkures iekārtas veidu, izmantoto kurināmo un apkures iekārtas vecumu. Līdz ar to ir sarežģīti plānot tālākos pasākumus un nepieciešamo finansējumu šī avota ietekmes mazināšanai," pauda ministrijā.
Šāda uzdevuma veikšana noteikta arī Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plāna 2020.-2030.gadam. Saskaņā ar to, patlaban pašvaldības, kurās ir paaugstināts gaisa piesārņojuma līmenis, ir Rīga, Rēzekne un Liepāja.
spriidiic