Latvijas Avīze norāda, ka atbildība būtu jādala gan apbedīšanas firmai "Velis-A", gan morga sanitārei, tomēr par vainīgo tika atzīta 58 gadus vecā sieviete. Laikrakstam izdevies sazināties ar atlaisto sanitāri. Viss noticis lielā steigā, kad darbs dzen darbu, viņa stāstījusi.
"Ir reizes, kad mums morgā ledusskapī un uz galdiem guļ pat desmit cilvēku. Un katra radinieks nāk ar savām vēlmēm, sāpēm, vajadzībām. Viens grib, lai viņa tuviniekam ieliekam zārkā brilles, spieķi, naudasmaku, cits šņabja pudelīti, autovadītāja apliecību. Piemēram, čigānu tautības cilvēki vēlas, lai radiem savelk uz visiem pirkstiem zelta gredzenus un sakarina ķēdītes. Ir arī tādi, kas prasa nelaiķim ieveidot ilgviļņus, kaut gan matu praktiski nav. Drīzāk vajadzīga parūka. Todien darba nebija daudz, taču man neizprotamā veidā pie atvesto divu nelaiķu drēbju kaudzītēm tika samainītas uzvārdu zīmītes. Jāatzīst, ka abas sievietes patiešām bija līdzīgas – jaunākajai no tām bija 67 gadi, taču viena bija dūšīgāka. Tā es arī nelaiķei uzvilku svešas drēbes, taču tomēr ieliku pareizajā zārkā. Kad sestdien īsi pirms otrajām bērēm mani izsauca uz morgu un vēlāk uz prokuratūru, biju patiesi pārsteigta un izbijusies, pat izbrīnīta! Kā gan paši radi vakar varēja neatpazīt Zanderu kapos apglabāto tuvinieci?" brīnījās atlaistā sanitāre.
Sanitāres alga bija apmēram 350 lati uz papīra, vēsta Latvijas Avīze.
Latvijas Apbedītāju asociācijas priekšsēdētājs Edmunds Štreihfelds komentējis, ka viņa darbības laikā šajā biznesā, tas ir otrais gadījums, kad kapos aprok nepareizo nelaiķi. “Šajā gadījumā jāizskata katras iestādes – morga un arī apbedītāju – kļūdas, jāizvērtē un tad jāvienojas: kas segs tuviniekiem radušos zaudējumus? Kaut gan tikpat labi šajā gadījumā var prasīt: kur bēru laikā skatījās paši tuvinieki?" viņš vaicāja.