"Domāju, ka situācija nebūs stabila. To spriežu pēc savas izjūtas, kontaktējoties ar aktīvistiem," atzina pētnieks.
Viņš pieļāva, ka var izveidoties situācija, kad "referendums ies pēc referenduma". Savukārt, ja būs kāda rīcība no otras puses ar ieceri mazināt iespējas piedalīties referendumos, tas varot novest pie ielu protestiem.
"Jo redzu, ka tieši šis referendums un varbūt kādas saistītas darbības izveidojušas stabilus jaunus aktīvistu tīklus. Varbūt šīs grupas pastāvēja arī agrāk, bet tās tagad ir vairāk mobilizējušās," norādīja Berdņikovs.
Pētnieks skaidroja, ka protesti mūsdienās notiek nevis tad, kad plaši sabiedrības slāņi spontāni iziet ielās, bet ir svarīgi, lai būtu aktīvistu kodoli, kas spētu mobilizēt šos slāņus, un tagad šie kodoli pastāvot.
"Šis referendums piesaistīja jaunus aktīvistus, izveidojās jaunas tīklošanās gan sociālajos medijos, gan fiziskajā telpā. Šie cilvēki ir gatavi rīkoties tālāk, viņi ir diezgan mobilizētā stāvoklī, un, ja nebūs iešanas uz kādiem kompromisiem, būs diezgan liela pretestība. Protestos galvenais, lai būtu spēcīgs aktīvistu kodols, un šis kodols ir spēcīgāks nekā agrāk," akcentēja Berdņikovs.