Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Sestdiena, 11. janvāris
Smaida, Franciska
To, ka vēlētāji neredz jēgu dalībai vēlēšanās aptaujā atzina 21% aptaujāto, kuri izvēlējās nepiedalīties šā gada jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās

Piektdaļa vēlētāju neredz jēgu piedalīties vēlēšanās

Piektā daļa vēlētāju neredz jēgu piedalīties vēlēšanās, un tas joprojām ir galvenais iemesls, kāpēc daļa vēlētāju izvēlējās nepiedalīties pašvaldību vēlēšanās, aģentūru LETA informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Aptauju jūlijā veica CVK sadarbībā ar pētījumu centru SKDS.

To, ka vēlētāji neredz jēgu dalībai vēlēšanās aptaujā atzina 21% aptaujāto, kuri izvēlējās nepiedalīties šā gada jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās. Salīdzinot vēlētāju viedokļus, kas iegūti līdzīgā aptaujā pirms četriem gadiem, šādu vēlētāju skaits pieaudzis par 2,4%.

Tajā pašā laikā biežākais arguments, kāpēc vēlētāji izvēlas piedalīties vēlēšanās, ir pilsoņa pienākums. Ar to savu lēmumu doties balsot pamatoja 35% no aptaujātajiem, kuri norādīja, ka ir piedalījušies šā gada pašvaldību vēlēšanās.

Aptaujas dati arī liecina, ka četru gadu laikā par 3% pieaudzis to vēlētāju skaits, kuri pašvaldību vēlēšanās nepiedalījās, jo vēlēšanu laikā atradās ārpus Latvijas. Šo kā galveno iemeslu minēja 11% aptaujāto, kuri vēlēšanās nepiedalījās.

Vēl citi iemesli, kāpēc vēlētāji nepiedalījās šā gada vēlēšanās, bija viedoklis, ka "nav par ko balsot" (11%), "neatradās dzīvesvietā" (9%), "bija aizņemts, strādāja" (7%), "nedzīvo deklarētajā dzīvesvietā" (7%), "nav ticības, neuzticas nekam" (7%), "negribēja" (5%), "mana balss neko neietekmē" (5%) un "nebija laika" (4%).

Savukārt biežākie argumenti, kāpēc vēlētāji piedalījās pašvaldību vēlēšanās, bija "vēlme atbalstīt noteiktu partiju, kandidātu" (21%), "lai ietekmētu pašvaldības nākotni" (12%), "cerība uz labāku nākotni, pārmaiņām" (12%), "vēlme paust savu viedokli"(7%), "vienmēr piedalās visās vēlēšanās" (6%) un "lai cita partija saņemtu mazāk vietu" (3%).

Kopumā arī šā gada aptauja atklāj, ka vispasīvākie vēlētāji, kuri biežāk nekā citi nepiedalās vēlēšanās, ir jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem (50%), bet visaktīvāk vēlēšanās piedalās vēlētāji vecumā no 55 līdz 63 gadiem (79%). Tāpat biežāk vēlēšanās piedalās sievietes (70%), vēlētāji ar augstāko izglītību (76%), vēlētāji, kuru sarunvaloda ģimenē ir krievu valoda (71%) un publiskajā sektorā nodarbinātie (78%).

CVK un SKDS pēcvēlēšanu aptaujā piedalījās 858 Latvijas pilsoņi.

Top komentāri

Linda
L
Vispretīgākais ir tas, ka tika pieņemti vēlēšanu rezultāti ignorējot daudzos rupjos'pārkāpumus.
indra
i
Uztaisiet elektroniskās vēlēšanas kad katrs var nobalsot no datora, un balsis aiziet pa taisno uz CVK, tad varbūt kaut kas arī mainīsies. Tagad aizejam uz vēlēšanām iesviežam savu balsi urnā un nezinām, kas tālāk notiek. Pie balsu skaitīšanas kartiņā var pievilkt visādus plusus vai mīnusus un to jau neviens neizkontrolēs.
Lembe Piebaldzēns
L
4/5 vēlētāju vienmēr saskatīs galvā pieķēzīto kaku jēgu un arī turpmākos 26 g. aizskries nobalsot par komūnistiem, naclopiem un svoločiem
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas