Ar 18 problemātiskajām sirēnām datorsistēmai neizdevās nodibināt sakarus, proti, šīs sirēnas nereaģēja uz signālu, ka tām jāieslēdzas. Četras sirēnas skanēja, bet nerotēja ap savu asi, savukārt četrām citām sirēnām nedarbojās skaņas signāls. Divām sirēnām darbības laikā radās neparedzēti traucējumi barošanas maiņstrāvā, tāpēc tās pārslēdzās uz akumulatoru, taču izrādījās, ka vienai no šīm sirēnām ir bojāts arī akumulators, līdz ar to šī sirēna nenostrādāja vispār.
Jau tuvākajā laikā visas 28 trauksmes sirēnas, kurām piektdien tika konstatēti darbības traucējumi, tiks apsekotas klātienē, bet bojātās detaļas - saremontētas vai nomainītas.
Piektdien īsi pēc plkst.11 vienotā ārkārtējo notikumu tālruņa numura 112 operatori visā Latvijā saņēma 92 iedzīvotāju zvanus, kas bija saistīti ar trauksmes sirēnu pārbaudi. Cilvēki gan prasīja, kāpēc skan trauksmes sirēnas, gan arī informēja, ka viņi zina par trauksmes sirēnu pārbaudi, bet nedzird tās. 71 šāds zvans tika saņemts Rīgā, deviņi - Kurzemē, seši - Latgalē, četri - Vidzemē, bet divi - Zemgalē, informēja Vetere.
Kā novēroja aģentūra LETA, Rīgas Centrālās stacijas apkārtnē trauksmes sirēnas šorīt bija labi dzirdamas, bet ļaudis uz ielas pārsvarā tām nepievērsa uzmanību. Savukārt sociālajos tīklos vairāki cilvēki no dažādām Latvijas vietām vēstīja, ka dzird trauksmes sirēnas.
Kā ziņots, VUGD piektdien plkst.11 visā Latvijā pārbaudes nolūkos uz trim minūtēm ieslēdza trauksmes sirēnas.
Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem trauksmes sirēnu gatavības pārbaude tiek veikta divas reizes gadā. Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata satraukties un nekāda turpmāka rīcība nav nepieciešama. Viesnīcu administrācija tiek aicināta informēt par trauksmes sirēnu pārbaudi savus ārvalstu klientus, lai neradītu lieku paniku.
Taču citkārt, izdzirdot trauksmes sirēnas signālu, ir jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un sniegtas rekomendācijas par vēlamajiem aizsardzības pasākumiem, rīcību katastrofas vai avārijas gadījumā.
Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem.
Sirēnas ir izvietotas ar aprēķinu, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā, tomēr šī dzirdamība ir atkarīga arī no vēja stipruma, gaisa mitruma un citiem apstākļiem.
Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, iepriekš trauksmes sirēnas visā Latvijas teritorijā vienlaicīgi tika pārbaudītas pērn 22.novembrī. Todien no 164 iedarbinātajām sirēnām 19 iekārtās tika konstatēti iespējami darbības traucējumi, bet pārējās 145 nostrādāja bez problēmām.