Iemesli, kāpēc licences tiek anulētas ir dažādi, taču visbiežāk par šāda lēmuma pamatu kalpo vairāku pārkāpumu kopums. Biežākie pārkāpumi saistāmi ar licences darbības laikā noteikto prasību neievērošanu, piemēram, kad, neinformējot licencēšanas komisiju un nesaņemot atzinumu, ka uz personām neattiecas likumā noteiktie ierobežojumi, tiek izdarītas izmaiņas valdes sastāvā, netiek veikta obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Tāpat nereti uzņēmumi nav sasniedzami savā juridiskajā adresē, tie nepilda nodokļu saistības vai, sniedzot apsardzes pakalpojumus, nodarbina personas bez apsardzes sertifikātiem, nodarbināto apliecībām, atsevišķos gadījumos arī bez darba līgumiem.
Valsts policija aicina iedzīvotājus un juridiskās personas pirms apsardzes pakalpojuma sniedzēja izvēles pievērst uzmanību tam, vai konkrētajam komersantam piešķirtās licences joprojām ir derīgas (slēdzot līgumu, var lūgt uzrādīt licenci, par tās esamību pārliecināties var arī Valsts policijas mājas lapā). Savukārt tos, kuri jau saņem šādus pakalpojumus, aicinām pārliecināties, vai komersants neturpina sniegt apsardzes pakalpojumu pēc licences anulēšanas. Par komercdarbību bez speciālās atļaujas (licences) ir paredzēta administratīvā atbildība.
Policija aicina cilvēkus sniegt informāciju, ja kāda no zemāk publicētajām apsardzes firmām joprojām turpina darbību. Informāciju var sniegt vietējā policijas iecirknī vai Valsts policijas licencēšanas komisijai.
Valsts policijas mājas lapā licenču un sertifikātu sarakstu sadaļā http://www.vp.gov.lv/?id=613&said=613 pieejama plašāka informācija par to, kuriem apsardzes komersantiem ir licences un kuriem tās ir anulētas.