16.aprīlī policijā saņemts iesniegums no 1970.gadā dzimušas sievietes, kurā viņa izsaka aizdomas, ka aprūpes centra Rūja darbinieki nav veikuši pietiekamu aprūpi, kā rezultātā pasliktinājies viņas dēla, 1991.gadā dzimuša jaunieša, veselības stāvoklis. Jaunietis 14.aprīlī ievietots Vidzemes slimnīcā, kur 17.aprīlī ap plkst.18 miris.
Policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību.
Iesniegums par iespējamo nolaidību, kas policijā saņemts 16.aprīlī, nosūtīts atzinuma sniegšanai Veselības Valsts inspekcijai. Tāpat nozīmēta ekspertīze, kuras laikā tiks noteikts nāves cēlonis.
Valsts sociālās aprūpes centra Vidzeme direktors Modris Karselis pastāstīja, ka iestāde ir sākusi savu iekšējo pārbaudi, ierosinātas disciplinārlietas pret iestādes darbiniekiem.
Uz jautājumu, cik daudz darbinieku sniedz paskaidrojumus centra vadītājam, Karselis atbildēja, ka tas ir liels skaits darbinieku, kurā ietverti aprūpes nodaļā un medicīnas nodaļā strādājošie, kā arī nodaļu vadība. Paskaidrojumus sniedz arī filiāles Rūja vadītāja.
Centra vadītājs notikušo pašlaik komentēt nevēlas, jo uzskata, ka nokaitētajā situācijā tas nevienam par labu nenāktu. Centrs gaida atbildīgo institūciju slēdzienus, lai pēc tam sniegtu savus komentārus.
Uz jautājumu, ko vajadzētu darīt, lai šādi gadījumi nākotnē neatkārtotos, centra direktors viennozīmīgi nevar atbildēt. Viņš pieļauj, ka nākotnē būtu jāpievērš lielāka uzmanība sadarbībai ar medicīnas personālu. Iespējams, ir citas lietas, kas pašlaik jau tiek darītas, bet nākotnē tās vajadzētu darīt mazliet savādāk.
Jau ziņots, ka arī Labklājības ministrijas (LM) speciālisti 18.aprīlī sāka pārbaudi Valsts sociālās aprūpes centrā Rūja par darbinieku atbildību kāda jaunieša novārdzināšanā līdz nāvei. Plānots, ka pārbaude beigsies trešdien, 25.aprīlī.