Kopš septembra pārbaudīti 38 dažādi produkti, kuri salīdzināšanai iegādāti Latvijā, Beļģijā un Vācijā. Sākotnēji bija plānots salīdzināt 20 dažādus produktus un rezultātus paziņot oktobrī. Taču tā kā pārbaudāmo produktu klāsts dubultots, līdz ar to arī ievilcies pārbaudes laiks.
"Tas jau nav tik vienkāršs process kā aiziet Rīgā uz veikalu, paņemt produktus un viņus notestēt. Bija nepieciešams doties uz ārvalstīm - uz Beļģiju un Vāciju, pirkt produktus. Nākamais, protams, laboratoriska kontrole prasa zināmu laiku, atkarībā no metodes vairāki parametri tiek skatīti. Objektīvu apstākļu dēļ šis process ir mazliet ilgāks. Sākumā bija [plānots pārbaudīt] 20 [produktus]. Bet ņemot vērā to, ka mums nācās braukt uz Vāciju, mēs paņēmām vairāk produktus. Dažādi konditorejas produkti, šokolādes, cepumi, biskvīti, kafijas, jogurti, dzērieni. Praktiski produkti, kas ir pieejami gan Rietumeiropā, gan pie mums," saka PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.
Kā skaidro PVD ģenerāldirektors, pagaidām vēl notiek no laboratorijas saņemtās informācijas salīdzināšana ar marķējumu. Pārbaudes rezultātus PVD sola publiskot nākamnedēļ.
Jau ziņots, ka vairākas Centrāleiropas valstis jau gadiem cēlušas trauksmi, ka to veikalos pārdotie produkti dažkārt ir zemākas kvalitātes nekā Rietumeiropā, lai gan iepakojums un zīmols ir identisks. Tagad šīs sūdzības ir sadzirdējusi Brisele. Lai cīnītos pret divējādas kvalitātes pārtikas produktiem, Eiropas Komisijas Kopīgajam pētniecības centram metodikas izstrādāšanai produktu testēšanai piešķirts viens miljons eiro. Vēl viens miljons eiro atvēlēts dalībvalstīm, lai palīdzētu uzlabot produktu salīdzināšanu un noteikt kvalitātes atšķirības.