Savā ziņā aptauja atgādinās "mazas vēlēšanas" jeb pašvaldības referendumu, lai gan iesaistītie no šī vārda cenšas izvairīties un uzsver: tā ir iedzīvotāju aptauja bez juridiskām sekām, bet būs kā mandāts tālākām sarunām ar VARAM, kuras piedāvājumā Ikšķile tiek pievienota Ogres novadam. Pašvaldību referendumu likumprojekts, kuru politiķi nespēj pieņemt jau vairāk nekā sešus gadus, tuvākā laikā atkal nonāks Saeimas dienas kārtībā.
Ar referenduma spēku
Aptaujā var piedalīties visi novadā deklarētie iedzīvotāji, kas sasnieguši 15 gadu vecumu, arī nepilsoņi. Novadā ir 8000 balsstiesīgo, Diena noskaidroja pašvaldībā. No pirmdienas iedzīvotāji varēs nobalsot klientu apkalpošanas centros un elektroniski, bet no 9. līdz 11. maijam balsojums par Ikšķiles novadu kā patstāvīgu Latvijas administratīvo teritoriju notiks īpaši izveidotos iecirkņos. Balsojums klātienē būs aizklāts, un tajā izteikto viedokli vairs nevarēs mainīt. No attālināti balsojušajiem ņems vērā pēdējo parakstīto biļetenu. "Jā, izklausās pēc mazām vēlēšanām, bet tas tiek darīts, lai piedotu balsojumam vērā ņemamu svaru," par aptauju saka viens no tās nolikuma veidotājiem bijušais Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājs Arnis Cimdars. Viņš gan nepiekrīt Dienas norādei, ka tā atgādina referendumu: "Šādi var iegūt diezgan ticamu viedokli, bet referendums tas nav." Arī Ikšķiles novada mērs Indulis Trapiņš (ievēlēts no Vienotības, tagad – LZP) no šī vārda izvairās, vienlaikus atzīst, ka aptaujas procedūra būtu tālāk izmantojama.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 29. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
mierīgs pretjautājums
Nja
oskars