SPKC epidemiologi prognozē, ka gripas plašāka izplatība gaidāma janvāra beigās.
Pagājušās nedēļas laikā strauji pieaugusi arī pacientu vēršanās pie ģimenes ārstiem citos gripas un akūtu augšējo infekciju gadījumos, tie bijuši vidēji 784 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Lai arī saslimšana ar šīm infekcijām ievērojami palielinājusies, tā joprojām ir zemāka nekā reģistrēta pēdējās divās gripas sezonās attiecīgajā laika periodā, secinājuši SPKC epidemiologi.
SPKC monitoringa dati liecina, ka augstākā saslimstība reģistrēta bērniem vecuma grupā līdz četriem gadiem un no pieciem līdz 14 gadiem.
SPKC joprojām aicina riska grupu iedzīvotājus saņemt poti pret gripu, lai izsargātos no saslimšanas, kā arī smagām gripas vīrusa komplikācijām – pneimonijas, sirds un plaušu slimību paasinājumiem un citiem smagiem veselības traucējumiem, kas jāārstē slimnīcā. Iedzīvotājiem, kuri ietilpst paaugstināta riska grupā, valsts gripas vakcīnu kompensē 50% apjomā. Minētās iedzīvotāju grupas ir iedzīvotāji vecumā no 65 gadiem; iedzīvotāji, kuri slimo ar šādām slimībām - hroniskām plaušu, kardiovaskulārām, vielmaiņas, nieru slimībām, imūndeficītu; kā arī iedzīvotāji, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju; bērni vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem un grūtnieces.
Ja vakcinācija nav iespējama vai nav vēlama, mediķi aicina ievērot citus profilakses pasākumus, kas var mazināt risku saslimt ar gripu un citām elpceļu saslimšanām. Lai nesaslimtu un neizplatītu infekciju izraisītājus, ļoti svarīgi ievērot personīgo higiēnu – bieži mazgāt rokas, klepojot vai šķaudot lietot vienreizlietojamās salvetes u.tml. Tāpat svarīgi ievērot veselīgu dzīvesveidu, ēdienkartē iekļaut svaigus dārzeņus un augļus, aktivitātes svaigā gaisā, vēdināt telpas, izvēlēties laika apstākļiem piemērotu apģērbu.
Par iespējām vakcinēties, kā arī par citiem piemērotiem elpceļu saslimšanu profilakses līdzekļiem jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu.