Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Svētdiena, 26. janvāris
Agneta, Agnis, Ansis

Sabiedriskajā apspriedē par Nacionālo attīstības plānu 2027.gadam saņemti 1400 priekšlikumi

Nacionālā attīstības plāna 2021.-2027.gadam (NAP2027) pirmās redakcijas sabiedriskajā apspriešanā saņemti 1400 priekšlikumi, informēja Pārresoru koordinācijas centrā (PKC).

PKC vērtējumā, apspriešanā sabiedrības atsaucība bija liela, jo kopumā NAP2027 priekšlikumus iesniedza 122 juridiskās un fiziskās personas, no tām - 42 valsts un pašvaldību iestādes, 36 nevalstiskās organizācijas, 40 privātpersonas un četri uzņēmumi.

Līdz šā gada beigām priekšlikumu kopsavilkumā tiks sniegti komentāri, sniegtas atbildes uz to, kā un vai šie priekšlikumi ņemti vērā, sagatavojot NAP2027 gala redakciju.

Sabiedriskajā apspriešanā PKC mājas lapā varēja izteikt viedokli par NAP2027 pirmo redakciju kopumā, katru no sešām plāna prioritātēm un novērtēt stratēģisko mērķu svarīgumu vērtību skalā no -5 līdz +5. Vienlīdz augsti tika novērtēti stratēģiskie mērķi Produktivitāte un ienākumi un Vienlīdzīgas iespējas, bet nedaudz mazāku novērtējumu saņēma Sociālā uzticēšanās. Ar Saeimas 21.novembra lēmumu tika uzdots NAP2027 noteikt ceturto stratēģisko mērķi Reģionālā attīstība.

Patlaban PKC izvērtē visus NAP2027 sabiedriskās apspriešanas laikā saņemtos priekšlikumus, kā arī ministriju iesniegtos investīciju projektus NAP2027 mērķu, prioritāšu un to uzdevumu īstenošanai.

Pēc priekšlikumu izskatīšanas, tiks sagatavota NAP2027 gala redakcija, kas tiks iesniegta izskatīšanai Nacionālajā attīstības padomē un Ministru kabinetā. Pēc tam NAP2027 tiks iesniegts apstiprināšanai Saeimā.

Jau ziņots, ka NAP2027 sākotnēji bija noteikti trīs stratēģiskie mērķi - vienlīdzīgas iespējas, produktivitāte un ienākumi, kā arī sociālā uzticēšanās. Šie mērķi būs galvenā mēraukla rīcībpolitiku un budžeta līdzekļu ieguldījumu pieprasījumu vērtēšanā, pārvaldības procesu un nozaru stratēģiju izvēlē nākamajiem septiņiem gadiem. Tomēr novembrī Saeima uzdeva plānā ietvert ceturto stratēģisko mērķi - reģionālā attīstība.

Patlaban spēkā esošā Latvijas Nacionālais attīstības plāna 2014.-2020.gadam (NAP2020) mērķi ir sekmēt ilgtspējīgu Latvijas ekonomikas izaugsmi, valsts un reģionu konkurētspēju starptautiskajos tirgos, radīt spēcīgu vidusšķiru, kā arī sekmēt politiku, kas ved pie stabiliem un pietiekamiem ienākumiem un cienīga darba ikvienam, mazinot nabadzību, ienākumu nevienlīdzību un uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti un apmierinātību ar dzīvi. Tāpat NAP2020 mērķis ir nodrošināt pozitīvu un stabilu tautas ataudzi Latvijā, pieaugošu dzimstību, mirstības mazināšanos un iedzīvotāju vēlmi dzīvot un atgriezties Latvijā.

Top komentāri

reptilis
r
Cik tonnas tādu bezjēdzīgu papīra kalnu ir sarakstīts....un aizmēzts vēstures mēslainē....nāks nākošā Saeima...nāks nākošā krīze...nāks nākošā ekonomiskā revolūcija...nākošais tehniskās revolūcijas posms....
bij.deputāts
b
Pilnīgs bezjēgas dokuments, tāpat kā pašvaldību teritorijas attīstības plāni: Tiem nav nekāda likuma spēka-un pats galvenais-to izpildi un ievērošanu neviens nekontrolē: Ne vēlētāji ne Pūces ministrija, ne Saeima, ne Valdība...Tie praktiski pilnībā tiek ignorēti no politiķu puses.
ir patiess jābūt
i
varen naiviem, lai kaut ko darītu ar šiem plāniem....Vai tad vēlētāji neredz paši, ka visi līdzšinējie plāni tiek ignorēti no varas puses???
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas