Tas ir pirmais gadījums kopš grozījumu pieņemšanas parlamenta kārtības rullī, kad šāda veida iedzīvotāju iniciatīva tiek virzīta vērtēšanai Saeimas komisijā, apstiprināja Saeimas Preses dienestā.
Iniciatīvā tiek piedāvāts noteikt, ka tautas priekšstāvis, kurš lauzis doto zvērestu, nav cienīgs turpmāk atrasties šajā amatā, jo ir to apkaunojis.
Jautājums par deputātu sodīšanu par zvēresta pārkāpšanu tika aktualizēts pēc tam, kad deputāts Nikolajs Kabanovs (SC) parakstījās par krievu valodu kā otru valsts valodu, tādējādi, pēc nacionāli noskaņoto politiķu un iedzīvotāju domām, pārkāpjot deputāta zvērestā ietverto apņemšanos stiprināt latviešu kā vienīgo valsts valodu.
Pēc šī gadījuma nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) pērnā gada izskaņā koalīcijas Sadarbības padomē iesniedza priekšlikumus grozījumiem vairākos likumos, kas Saeimas deputātiem noteiktu bargāku atbildību par Saeimas deputāta svinīgā solījuma (zvēresta) pārkāpšanu - mandāta atņemšanu.
Kā ziņots, Saeima 19.janvārī pieņēma grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas paredz tiesības parlamentā iesniegt kolektīvos priekšlikumus, ja tos ir parakstījuši vismaz 10 000 pilsoņu, kuri ir sasnieguši 16 gadu vecumu.