Atgriežoties no atpūtas laukos, bērni atkal piepildīs pilsētas ielas un pagalmus. Iespējams, pa vasaru esam kļuvuši izklaidīgāki un neuzmanīgāki, tādēļ lūgums vecākiem ar bērniem pārrunāt ceļu satiksmes drošības jautājumus gan gājēju, gan velosipēdistu un motorolleru vadītāju lomās:
- Ielu nešķērsot pie luksofora sarkanā aizliedzošā signāla;
- Ielu šķērsot tikai tam paredzētās vietās – uz gājēju pārejām un regulējamos krustojumos;
- Šķērsojot ielu, vispirms paskatīties pa kreisi, tad – pa labi;
- Nebūt izklaidīgiem un pārgalvīgiem, nešķērsot ielu tuvu braucošām automašīnām. Gājējam ir vieglāk apstāties, nekā automašīnai.
Atgādināsim bērniem par pieklājīgu un drošu uzvedību daudzdzīvokļu māju pagalmos, lai ar savu uzvedību neradītu neērtības māju iedzīvotājiem, nebojātu apstādījumus un infrastruktūru.
Arī dažādās bērnu un jauniešu pulcēšanās vietās jāievēro iekšējās kārtības noteikumi. Piemēram, sportojot skeitparkā, jālieto aizsargķiveres un aizsargelementi, lai pasargātu sevi no traumām.
Tā kā laika apstākļi vēl ir gana silti, uzmanība jāpievērš arī drošībai pie ūdeņiem. Atpūšoties pie ūdenstilpnēm, bērnus nevajadzētu atstāt bez uzraudzības un ļaut vieniem pašiem bez pieaugušo klātbūtnes iet peldēties. Jauniešiem iesakām nebūt pārgalvīgiem.
Lai nodrošinātos, vecākiem jābūt informētiem par sava bērna draugiem, piefiksējot draugu telefonu numurus, viņu māju adreses. Mazus bērnus ārpus skolas nedrīkst atstāt vienus bez uzraudzības – vecākiem ir jāseko līdz, ko viņu bērni pēc skolas dara. Arī jauniešiem, kas vēl nav sasnieguši 16 gadu vecumu, bez pieaugušo uzraudzības atrasties uz ielas pēc plkst. 22:00 ir aizliegts.
Vecāko klašu skolniekiem, kas nav sasnieguši 18 gadu vecumu, jāatceras, ka viņiem aizliegts smēķēt un lietot alkoholiskus dzērienus.
Vienmēr atgādiniet saviem bērniem par piesardzību arī sabiedriskās vietās – lai bērni ir uzmanīgi, sargā savas mantas, mobilos telefonus, naudas makus, vienmēr pieslēdz savu velosipēdu gan pie skolām, gan citviet. Tāpat vecākiem vajadzētu pārrunāt ar bērniem uzvedību ārkārtas situācijās – uz kādiem tālruņa numuriem zvanīt ugunsgrēka, zādzības, nepieciešamas medicīnas palīdzības, slīkšanas un citos gadījumos.