Tāpat apmēram 10 700 jeb 15% nozares darbinieku vakcinēti nav būvniecībā, 8500 jeb 16% no nozarē strādājošajiem - profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu jomā, 7600 jeb 26% no nozarē strādājošajiem - mākslas, izklaides un atpūtas jomā, kā arī apmēram 6800 jeb 6% no nozarē strādājošajiem - apstrādes rūpniecības jomā.
Operāciju ar nekustamo īpašumu jomā pašlaik nevakcinēti pret Covid-19 vēl ir apmēram 4900 cilvēki jeb 14% no nozares darbiniekiem, tirdzniecībā - apmēram 2500 jeb 2%, enerģētikas jomā - apmēram 2400 jeb 21% no nozares darbiniekiem, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā - apmēram 2200 darbinieki jeb 5% no nozarē strādājošajiem. Administratīvo un apkalpojošo dienestu darbībā vakcīnu nav saņēmuši apmēram 1800 cilvēki jeb 4% no nozarē strādājošajiem.
Kopumā līdz 12.decembrim pret Covid-19 vakcinēti 962 763 Latvijas strādājošie, kas veido 94% no kopējā nodarbināto skaita.
Atbildot uz EM pārstāvja ziņojumu, satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), norādīja, ka no sauszemes pārvadātāju asociāciju pārstāvjiem ir saņēmis informāciju par daļu transporta nozares darbinieku, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19, tomēr darba pienākumu dēļ, lai varētu nokļūt Neatkarīgo Valstu Sadraudzības valstīs, to darījuši ar šajās valstīs atzītām vakcīnām, kas, savukārt, nav derīgas Eiropas Savienībā.
Tāpat arī kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), komentējot salīdzinoši zemo vakcinācijas aptveri mākslas, izklaides un atpūtas jomā, pauda, ka situācijas izvērtēšanai ir nepieciešami plašāki dati, jo kopumā kultūras nozarē vakcinācijas pret Covid-19 rādītāji esot augsti.
Kā ziņots, Ministru kabinets iepriekš paredzēja, ka publiskajā sektorā nodarbinātie, kuri līdz 15.novembrim būs sākuši vakcinācijas kursu, taču vēl nav saņēmuši Covid-19 vakcinācijas sertifikātu, varēs turpināt pildīt darba pienākumus attālināti vai klātienē. Šīm personām vakcinācijas sertifikāta iegūšanas gala termiņš bija noteikts 15.decembris.