Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +2 °C
Viegls lietus
Svētdiena, 22. decembris
Saulvedis

Solidaritātes nodokļa jautājumu atstāj nākamai valdībai, nākamgad to var nepiemērot

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien nolēma pagaidām nevirzīt grozījumus Solidaritātes nodokļa likumā, atstājot šo jautājumu jaunās valdības ziņā.

Aizejošās valdības finanšu ministre, komisijas deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS) aģentūrai LETA pēc sēdes skaidroja, ka, nepieņemot šos grozījumus, no nākamā gada nebūs spēkā nodokļa likmes, tātad solidaritātes nodokli iekasēt nevarēs. Viņa mudināja atbalstīt Finanšu ministrijas (FM) piedāvātos grozījumus Solidaritātes nodokļa likumā.

Arī komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) norādīja, ka likuma grozījumu nepieņemšanas gadījumā solidaritātes nodokli no 1. janvāra iekasēt, visticamāk, nevarēs. Viņš arī pauda šaubas, ka jaunā valdība, kas vēl nav apstiprināta, varētu paspēt šo jautājumu atrisināt līdz nākamajam gadam.

FM sniegtā informācija liecina, ka nākamgad solidaritātes nodokļa ienākumi prognozēti 60,29 miljonu eiro apmērā.

Komisijas sēdē deputātiem bija plašas debates par šo jautājumu, un daudzi kritizēja solidaritātes nodokli. Sēdes izskaņā deputāts Juris Pūce (AP) mudināja atlikt lēmuma pieņemšanu par šo likumprojektu un aicināt jauno valdību nākt ar konceptuālu risinājumu par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) progresivitāti. Viņa ierosinājumu atbalstīja astoņi deputāti, bet seši bija pret.

Kā ziņots, pērn Satversmes tiesa pēc juridisko personu pieteikuma par neatbilstošu Satversmei atzina Solidaritātes nodokļa likuma 6. pantā noteiktās nodokļa likmes. Šis pants nosaka, ka solidaritātes nodokļa likme atbilst obligāto iemaksu likmei, kas noteikta saskaņā ar likuma Par valsts sociālo apdrošināšanu 18.pantu.

Pēc Satversmes tiesas sprieduma solidaritātes nodokļa piemērošanā, FM apņēmās izpildīt šo spriedumu un novērst nepilnības nodokļa piemērošanā.

Ar likuma grozījumiem FM rosināja noteikt, ka solidaritātes nodokļa likme tiek noteikta vienāda ar augstāko valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme, proti, 35,09%.

Bija iecerēts, ka solidaritātes nodoklis viena procentpunkta apmērā tiks novirzīts veselības aprūpes pakalpojumu finansēšanai, 13,59 procentpunkti valsts pensiju finansēšanai, 10,5 procentpunkti iedzīvotāju ienākuma nodoklim, bet seši procentpunkti - valsts pensiju finansēšanai otrajam un trešajam līmenim, kā arī četri procentpunkti - privāto pensiju fondu pensiju plāniem.

Likuma grozījumu saskaņošanas procesā Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera paudušas viedokli, ka solidaritātes nodoklis no 2019.gada 1.janvāra būtu pilnībā atceļams. Savukārt Finanšu nozares asociācija sniedza viedokli, ka tā atbalstītu solidaritātes nodokļa likmi, kas būtu vienāda ar zemāko valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmi, proti, 25,5%, un solidaritātes nodoklis tiktu novirzīts veselības aprūpes pakalpojumu finansēšanai, valsts pensiju speciālajā budžetā un iedzīvotāju ienākuma nodoklim.

Top komentāri

DRO pošas uz mēslaini.
D
TUR nonāk visi, kas uz blēžiem, laupītājiem un zagļiem paļaujas.
Kaspars
K
Gan jau tev pašai būs jāizbauda,ko sabrūvēji!
Neslāvs
N
Vai tik Danai pašai kā premjerministrei nebūs šis jautājums jārisina ?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Partiju reitings decembrī bez izmaiņām

Jaunākajā partiju Saeimas vēlēšanu reitingā decembrī līderpozīcijas saglabājušas Nacionālā apvienība (NA), partija "Latvija pirmajā vietā" (LPV) un "Jaunā vienotība" (...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas