Projekta prezentāciju apmeklēja arī pašreizējā kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība), bet diskusiju vadīja bijusī kultūras ministre Sarmīte Ēlerte (Vienotība), novēroja aģentūra BNS. Savukārt pasākumu vadīja Jānis Dripe, kurš bija ministrs 90.gados. Diskusijā izskanēja, ka politiskais atbalsts radošo industriju atbalstam Latvijā ir. Gan Dripe, gan Ēlerte pašlaik ir arī jaunās ministres padomnieki.
Konkursā par bijušās Tabakas fabrikas piepildīšanu ar saturu uzvarēja projekts "Stacija", kuras viens no ideju autoriem Oļegs Ņikitins, norādīja, ka mērķis šajā ēkā ir izveidot dzīvu un radošu vidi, kurā tiktu radītas idejas ar potenciālu, lai tā būtu vieta, kur cilvēki varētu praktiski izmēģināt to, ko ir izdomājuši savās galvās. "Ir jādomā par to, kā būt konkurētspējīgiem ne tikai Kalnciema ielas tirdziņā, bet Eiropā," sacīja Ņikitins.
Vienlaicīgi šo ēku iecerēts veidot par vietu, kur var labi pavadīt laiku, kurā būtu kinoteātris, koncertzāle, kafejnīcas. "Tai ir jābūt vietai, kur no rīta līdz vakaram notiek lietas, kur cilvēki var brīnišķīgi pavadīt laiku. Tas ir atvērts kvartāls arī šādā nozīmē," norādīja esošās kultūras ministres padomnieks un arhitekts Jānis Dripe.
Ēkas uzturēšanā nav domāts ieguldīt valsts finansējumu. Finansējumu iecerēts iegūt no telpu nomniekiem. Ņikitins arī teica, ka peļņā būtu jādalās tiem uzņēmējiem, kas darbosies vecās fabrikas telpās.
Pašlaik konkursa uzvarētāji veido darba grupu, kurā aicina pieteikties vairāku jomu profesionāļus, lai nonāktu pie labākā modeļa, kā ideju par radošo kvartālu īstenot, tostarp kādā juridiskā statusā jābūt tās īstenotājiem un kādam jābūt biznesa modelim. Pieteikties var Facebook profilā Tabakas fabrika. Jāstrādā būs bez atlīdzības, norādīja Ņikitins. "Ir vitāli svarīgi atrast cilvēkus, kas sākumā strādās bez finansējuma," pieteikties aicināja Ņikitins.
Tabakas fabrikā līdz šim laiku pa laikam notikuši kultūras pasākumi. Ēka ir Valsts nekustamo īpašumu pārziņā. Tās platība ir 11 tūkstoši kvadrātmetru, un tā aizņem 0,9 ha.
Radošās industrijas tiek definētas kā aktivitātes, kuru izcelsme balstās radošajā darbībā, prasmēs un talantā un kurām, radot un izmantojot intelektuālo īpašumu, ir potenciāls veidot produktus ar augstu pievienoto vērtību.
Radošie kvartāli Rīgā ir izveidoti arī Spīķeros, Andrejsalā.