Tas nozīmē, ka turpmāk Pauderam vairs nebūs jāprasa tiesas atļauja katru reizi pirms izbraukšanas no Latvijas.
Lūgumu atcelt minēto drošības līdzekli Pauderam iepriekšējā tiesas sēdē bija pieteicis viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš.
Kā ziņots, šādu iepriekš piemērotu drošības līdzekli - aizliegumu izbraukt no valsts bez procesa virzītāja atļaujas - šoruden tiesa atcēla arī vairākiem citiem digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētajiem.
Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, šodien lietā tika nopratināta arī viena lieciniece, bet nākamā sēde notiks 5.oktobrī plkst.10.
Kā ziņots, digitālās televīzijas krimināllieta ir saistīta ar LVRTC meitasuzņēmuma "Digitālais Latvijas radio un televīzijas centrs" un "Kempmayer Media Limited" meitasfirmas "Kempmayer Media Latvia" vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un Latvijā nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei. Projekta kopējās izmaksas iepriekš lēstas daudzos desmitos miljonu latu.
Saistībā ar minētā projekta izpildi 20 personām apsūdzības šajā lietā uzrādītas pēc dažādiem Krimināllikuma (KL) pantiem - 317.panta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, KL 319.panta par valsts amatpersonas bezdarbību, KL 177.panta par krāpšanu un KL 195.panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.
Neviens no apsūdzētajiem savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst. Daži no apsūdzētajiem skaidro, ka nesaprot, kādus tieši noziegumus prokuratūra viņiem inkriminējusi, citi savukārt norāda uz apsūdzības nepilnībām.
Tiesas sastāvs ar tiesnesi Juri Stukānu priekšgalā lietu sāka skatīt 2008.gada 28.augustā. Pirms tam kopš 2007.gada novembra beigām lietu skatīja tiesneses Žanetes Vēveres sastāvs, taču 2008.gada 19.maijā Vēvere pieņēma sev izteikto noraidījumu saistībā ar iespējamu interešu konfliktu.