Savukārt Vanšu tilta apsaimniekotāja SIA Rīgas tilti ģenerāldirektors Albīns Jasaitis apgalvo, ka ceturtdien neviens nav prasījis atslēgas uz tilta pilonu, lai pa kāpnēm nokļūtu tilta virsotnē un sagaidītu jauno vīrieti, kurš vakar pa vantīm uzrāpās līdz pašai augšai un izdarīja pašnāvību, nolecot no tilta virsotnes.
Pirmie notikuma vietā bija ieradušies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji, kuriem, izmantojot autopacēlāju, aptuveni uz desmit minūtēm izdevās nodibināt kontaktu ar pārgalvīgo kāpēju. Taču viņš atteicās sadarboties.
Pēc tam glābēji un policisti saprata, ka pārrunu vedējam ir nepieciešams doties augšā uz tilta smaili, taču nevienam no klātesošajiem nebija atslēgas, ar kuru atvērt tilta durvis.
Noskaidrojās, ka cilvēks, kuram ir piekļuve šai atslēgai, ir devies ārpus galvaspilsētas robežām. Pēc viņa nekavējoties tika nosūtīts operatīvais transports ar bākugunīm, taču atgriežoties bija jau par vēlu. Kā skaidroja Ķuzis, faktiski tilta atslēga atradās Rīgas domes telpās, taču neviens nevarēja tai piekļūt.
Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane atzina, ka atslēgai ir jābūt pieejamai 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, un tāda situācija, kāda izveidojās ceturtdien, nav pieļaujama.
VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš papildināja, ka durvis, aiz kurām ir kāpnes, kas ved uz Vanšu tilta smaili, speciāli ir konstruētas tā, lai neviens nesankcionēti pa tām nevarētu iekļūt. Tās ir ievērojami izturīgākas nekā, piemēram, dzīvokļu dzelzs durvis. VUGD rīcībā nav tādas tehnikas, lai šīs durvis varētu uzlauzt, sazāģēt vai kā citādi atvērt bez atslēgas.
Raksturojot vakardienas pašnāvnieka personību, Ķuzis sacīja, ka iepriekš policijas redzeslokā šis 1992.gadā dzimušais vīrietis nav nonācis. Mirušā radinieki apstiprinājuši, ka bojāgājušajam bijušas garīgās veselības problēmas.
Ķuzis atkārtoti uzsvēra, ka ceturtdienas traģēdija viennozīmīgi bija pašnāvība. Nekāda pēcnāves vēstule gan pagaidām neesot atrasta.
(pievienots Rīgas tiltu pārstāvja teiktais 2.rindkopā)