RDLD pārstāve Lita Brice Dienai stāsta, ka pieprasījums pakāpeniski samazinājies par 32%. "Arī 2019. gadā, salīdzinot ar 2018. gadu, var novērot tendenci, ka pieprasījums pēc ēdināšanas pakalpojuma ir samazinājies par 10%," norāda Brice un piebilst, ka iemesls ir dažādas sociāli ekonomiskas tendences ne tikai Rīgā, bet arī Latvijā. Pēdējo septiņu gadu laikā trūcīgo personu skaits Rīgā samazinājies no 31 739 personām līdz 4826. Savukārt maznodrošināto personu skaits Rīgā no 2012. gada samazinājies uz pusi – šogad Rīgas pašvaldībā reģistrētas 11 747 personas ar maznodrošinātā statusu.
Labklājības departamenta budžeta pieprasījums nākamajam gadam jau ir atbalstīts Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejā, taču pirms apstiprināšanas tas vēl jāizskata Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā un arī Rīgas domes (RD) sēdē. Labklājības departamentam sākotnēji piešķirtais budžets bija 72,3 miljoni eiro, taču papildus no valsts un Rīgas pašvaldības budžeta tika piešķirti vēl 2,4 miljoni eiro. Pagaidām nav skaidrs, vai līdz ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rosinājumu atlaist RD un februāra beigās rīkot Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas nevarētu mainīties arī jau līdzšinējās domes pieņemtie lēmumi. Brice Dienai pauda pārliecību, ka budžets netiks mainīts, jo to jau ir apstiprinājuši RD Sociālo jautājumu komitejas deputāti, un prioritātes nemainīšoties.
Skaits ir samazinājies
Brice skaidro, ka ēdināšanas pakalpojums tika izveidots kā risinājums sociāli ekonomiskās krīzes seku mazināšanai. "Taču dati liecina, ka ir būtiski samazinājies tās mērķa grupas lielums, kurai faktiski tika izveidots ēdināšanas pakalpojums," norāda Brice un piebilst, ka arī situācija darba tirgū manāmi uzlabojusies.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 17. decembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Es
Fra
Ieva